Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.08.2016 10:15
Smach Z ponownie trafi na Kickstarter. Twórcy przenośnej Steam Machine są gotowi na podbój rynku
726V

Smach Z ponownie trafi na Kickstarter. Twórcy przenośnej Steam Machine są gotowi na podbój rynku

Przenośna wersja Steam Machine to nadal marzenie wielu graczy. Twórcy Smach Z przez ostatnie miesiące pracowali nad ulepszeniem sprzętu i chcą jeszcze raz spróbować podbić Kickstarter. Mając plan, chcą zainteresować urządzeniem szerokie grono odbiorców. 

Smach Z wcześniej było znane jako SteamBoy. Urządzenie ma zaoferować graczom dostęp do Steam i bezproblemową rozgrywkę w wiele klasycznych hitów. Urządzenie może i nie pozwoli poznać na maksymalnym wymaganiach historii Geralta, ale i tak projekt potrafi zainteresować.

Maszyna w grudniu ubiegłego roku trafiła na Kickstarter, ale autorzy po zaledwie dwóch dniach anulowali zbiórkę. Przez następne miesiące usprawniano projekt, przygotowywano nowe prototypy i w przeciągu najbliższych tygodni wystartuje ponownie.

Sprzęt ma być wyposażony w 5 calowy, dotykowy ekran, procesor AMD Falcon, grafikę Radeona, przynajmniej 4GB pamięci RAM, fizyczne przyciski, analog, dwa dotykowe panele, triggery oraz minimum 32GB wbudowanej pamięci. Klienci mają otrzymać możliwość rozbudowy do 8GB pamięci RAM i 128GB HDD.  

Nie otrzymaliśmy konkretów dotyczących startu nowej kampanii, ale 17 sierpnia urządzenie będzie prezentowane na gamescomie. Zainteresowani gracze powinni przygotować około 860 zł – autorzy wciąż nie mogą zagwarantować ceny, jednak mają nadzieję, że sprzęt będzie można nabyć za 200 euro. 

Na deser przedstawiam jeszcze stary zwiastun Smach Z:

Źródło: Twitter.com

Tagi: kickstarter pc smach z smart boy steam