Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.08.2016 19:05
Poznajcie bronie z Battlefield 1
1374V

Poznajcie bronie z Battlefield 1

DICE postanowiło przygotować bardzo ciekawy materiał opowiadający o broniach dostępnych w Battlefield 1. Twórcy kreując uzbrojenie zajęli się dokładnym odwzorowaniem oręża, a jednocześnie pamiętali o niezbędnym zróżnicowaniu.  

Twórcy z DICE przez umiejscowienie wydarzeń z Battlefield 1 w odległych czasach musieli spędzić mnóstwo czasu na dokładnym poznaniu broni z tego okresu. Autorzy nie mogli wykorzystać posiadanych modeli z poprzednich odsłon serii, ponieważ uzbrojenie systematycznie się zmienia. Właśnie z tego powodu twórcy ruszyli w teren.

Autorzy podkreślają istotę tego czasu, ponieważ to właśnie w czasach I wojny światowej powstało wiele niezwykłych maszyn, które następnie stały się inspiracją dla wielu broni wykorzystywanych na współczesnych polach walki. Oczywiście mimo to każdy fan strzelania z łatwością dostrzeże różnice pomiędzy karabinem maszynowym dostępnym w Battlefield 4, a tym z Battlefield 1.

Dyrektor techniczny – Lars Gustavsson – najnowszej odsłony jest przekonany, że tytuły tak naprawdę oferują zupełnie inny rodzaj walki. W przypadku nowego Battlefielda otrzymamy zmagania „w bliższym kontakcie, oko w oko”.  

Battlefield 1 zadebiutuje 21 października na PlayStation 4, Xboksach One i komputerach osobistych. 

Źródło: YouTube.com

Tagi: battlefield 1 DICE dziennik dewelopera Electronic Arts