Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 04.08.2016 09:22
Czy Summer Lesson jest zbyt "dziwne" dla naszego rynku? Zobaczcie świeży gameplay!
1814V

Czy Summer Lesson jest zbyt "dziwne" dla naszego rynku? Zobaczcie świeży gameplay!

Już 13 października, w dniu globalnego startu sprzedaży PlayStation VR, dojdzie do premiery Summer Lesson. Dla wielu osób to jeden z ciekawszych projektów związanych z goglami VR. Problem w tym, że Sony chyba uznało, że gra jest zbyt "dziwna" dla graczy z Zachodu.

Japończycy podchodzą niezwykle entuzjastycznie do pomysłów przedstawionych w Summer Lesson. Gra pozwala wcielić się w nauczyciela języka japońskiego/angielskiego, który prowadzi prywatne korepetycje dla dwóch licealistek. Gameplay sprowadza się do oglądania otoczenia w ciasnym pokoju dziewczyny i do odpowiadania na jej pytania. 

Tytuł robi wrażenie wykonaniem twarzy bohaterki, która prowadzi w wiarygodny sposób konwersację ze swym nauczycielem. Oczywiście wiele osób podnosi fakt, że taka koncepcja rozgrywki to tylko wymówka do gapienia się na atrakcyjne, młode dziewczyny i z pewnością w związku z tymi zarzutami Sony woli nie przenosić tytułu do Europy i USA. Katsuhiro Harada odpowiedzialny za produkcję powiedział ostatnio, że premiera na naszych rynkach byłaby jednak możliwa, gdyby pojawiło się odpowiednie zapotrzebowanie na Summer Lesson. Podobno największą przeszkodą techniczną w tej chwili jest odpowiednia synchronizacja ruchu ust dziewczyn z wypowiadanymi kwestiami.

Poniżej mamy dla was najnowszy fragment rozgrywki z Summer Lesson.

 

Tagi: