Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.08.2016 15:05
Batman A Telltale Games z rozgrywką multiplayer dla maksymalnie 12 graczy przy jednym telewizorze
1133V

Batman A Telltale Games z rozgrywką multiplayer dla maksymalnie 12 graczy przy jednym telewizorze

Na San Diego Comic-Con deweloperzy Batman A Telltale Games zapowiedzieli specyficzny tryb sieciowy, który pozwoli graczom na wspólne dokonywanie trudnych, moralnych wyborów. Twórcy przed samą premierą postanowili dokładnie wyjaśnić sytuację i w ostateczności za Batmana będzie decydować jedynie 12 zawodników.

Batman A Telltale Games zapoczątkuje nową modę. Telltale Games przygotowało interesujący tryb sieciowy, który ma trafiać do kolejnych produkcji utalentowanej ekipy. Początkowe informacje dotyczące wariantu zabawy były dość niejednoznaczne i spodziewano się, że w jednej rozgrywce będzie mogło uczestniczyć do 2000 zawodników, którzy za pomocą Sieci będą dokonywać wyborów, jednak sytuacja jest zupełnie odmienna.

Crowd Play pozwoli na jednoczesną zabawę maksymalnie 12 graczy, którzy muszą znajdować się w tym samym pokoju:

„Najważniejszą rzeczą w Crowd Play jest lokalne doświadczenie multiplayer. Taka rozgrywka jest przeznaczona dla wszystkich, którzy oglądają ten sam ekran, w tym samym czasie, w tym samym pokoju i zabawa najlepiej działa od 4 do 12 graczy.”

Deweloperzy podkreślili, że pod względem technicznym możliwe jest, by w zabawę jednocześnie uczestniczyło nawet kilka tysięcy fanów, ale taka sytuacja jest możliwa wyłącznie w przypadku wielkich przestrzeni, a nie w salonie. W tej sytuacji system zaprojektowano dla mniejszych grup.

Mnie tylko zastanawia jedno… Po co komu Crowd Play? Przecież siedząc na jednej kanapie z trójką znajomych możemy wspólnie zadecydować, co klikniemy… Nie potrzebujemy do tego specjalnego trybu.

Źródło: https://www.vg247.com/2016/08/01/telltale-backtracks-on-batmans-crowd-play-12-player-cap-local-play-only/

Tagi: batman a telltale games series crowd play Telltale Games