Ludzie grają w Pokemon GO nawet w Muzeum Holokaustu. Pracownicy proszą o pomoc

News
1813V
Ludzie grają w Pokemon GO nawet w Muzeum Holokaustu. Pracownicy proszą o pomoc
Wojciech Gruszczyk | 12.07.2016, 18:35

Gracze z całego świata zakochali się w Pokemon GO. Zainteresowani łapią Pokemony w każdym możliwym miejscu, ale niektórzy zdecydowanie przesadzają. Muzeum Holokaustu z Waszyngtonu ma spory problem z odwiedzającymi trenerami. 

Słyszeliście historię mężczyzny, któremu pod domem kłębią się gracze szukający mocnych Pokemonów? To dopiero początek. Stworki są rozrzucone po całym świecie, więc mogliśmy się spodziewać, że od czasu do czasu ekipa Pikachu pojawi się w nieodpowiednim miejscu.

Twórcy produkcji postanowili umieścić PokeStopy w ważnych dla regionu budynkach – na między innymi dworcach, w szkołach, galeriach handlowych, czy też w muzeach. Właśnie ta ostatnia lokalizacja nie jest specjalnie szczęśliwa, bo tylko kwestią czasu było pojawienie się graczy w poważniejszych instytucjach.

Pracownicy Muzeum Holokaustu z Waszyngtonu proszą o pomoc, bo w ich budynku znajdują się trzy PokeStopy. W konsekwencji trenerzy chętniej niż zazwyczaj odwiedzają to miejsce, ale zamiast interesować się eksponatami z czasów nazistowskich, czy też poznawać historię, wolą uzupełniać przedmioty i szukać kolejnych Pokemonów.

Sytuacja jest o tyle niekomfortowa, że w muzeum pojawił się Koffing, który przedstawia swój atak trującego gazu. Oczywiście w tej sytuacji to sami zainteresowani powinni zachować się dojrzale i nie odwiedzać instytucji dla rozgrywki w Pokemon GO, ale fakty są zupełnie inne.

The Pokemon Company otrzymało już prośbę o usunięcie muzeum z mapy Pokemon GO. 

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2016-07-12-holocaust-museum-pleads-stop-playing-pokemon-go-here

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych