Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.07.2016 17:26
Phil Spencer wypowiada się o VR - aktualne konsole są za słabe, by dostarczyć odpowiednią jakość
1868V

Phil Spencer wypowiada się o VR - aktualne konsole są za słabe, by dostarczyć odpowiednią jakość

Amerykańska korporacja nie zdecydowała się zaimplementować do aktualnie wydanych Xboksów One wirtualnej rzeczywistości. Zdaniem szefa marki Xbox dostępne urządzenia są po prostu za słabe dla gogli wirtualnej rzeczywistości.  

W październiku posiadacze PlayStation 4 będą mogli zaznać wirtualnej rzeczywistości. Na rynku pojawi się PlayStation VR i będzie to aktualnie jedyna opcja dla fanów nowoczesnej technologii, którzy chcą zapoznać się z VR na konsolach.

Microsoft nie zdecydował się na podobny krok, ponieważ Phil Spencer twierdzi, że aktualnie dostępne urządzenia są za słabe dla futurystycznych gogli:

„Myślę, że w aktualnie dostępnych konsolach możliwości dostarczenia wysokiej jakości wirtualnej rzeczywistości są… Urządzenia po prostu nie mają wystarczającej mocy. Chcąc dostarczyć wrażenia, które oczekują konsolowi gracze, musisz posiadać przynajmniej sześć teraflopów.”

Szef marki Xbox zaznaczył, że jego zespół stale przygląda się potrzebom konsolowych graczy i choć pojawiają się głosy, według których „VR to przyszłość konsolowego grania”, to jednak on ma odmienne zdanie na ten temat:

„Mogę powiedzieć, że koncentrujemy się na grach konsolowych i potrzebach konsolowych graczy. I ja widzę VR jako coś innego. Niektórzy ludzie twierdzą, że „VR to przyszłość konsolowego grania”, ale ja jestem innego zdania.”

Spencer zaznaczył, że jego zespół skupia się na dostarczeniu jak najlepszego doświadczenia, więc nie powinniśmy oczekiwać jakiejkolwiek formy VR na aktualnie dostępnym Xboksie One. 

Źródło: http://gamingbolt.com/xbox-one-scorpio-may-not-get-any-exclusive-vr-games-microsoft-implies

Tagi: phil spencer project scorpio Xbox One