Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.07.2016 18:25
Star Wars: Battlefront to dopiero początek. EA ma ogromne plany związane z marką Gwiezdnych Wojen
663V

Star Wars: Battlefront to dopiero początek. EA ma ogromne plany związane z marką Gwiezdnych Wojen

DICE dalej rozwija Star Wars: Battlefront (2015), ale to nie jedyna ekipa pracująca aktualnie nad grami w świecie Gwiezdnych Wojen. Elektronicy mają wielkie plany związane z tym uniwersum i w konsekwencji gracze mogą czekać na wiele ciekawych produkcji. 

Electronic Arts podpisało wieloletnią umowę z Disneyem, dzięki której tylko i wyłącznie studia od EA mogą pracować nad grami z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Firma zapewniła sobie wyłączność, ale możemy mieć pewność, że w tym przypadku nie będziemy narzekać na małą liczbę pozycji.

Globalna szefowa wydawnictwa Electronic Arts – Laura Miele – w rozmowie z dziennikarzem GI.biz podkreśliła, że Star Wars: Battlefront (2015) to dopiero początek:

„Battlefront to jedna z najlepiej sprzedających się gier w historii Star Wars i to jest nasza pierwsza produkcja. Dopiero zaczynamy i właśnie dlatego czujemy, że mamy świetną przyszłość dla tej serii.”

Co ciekawe, pozyskanie licencji sprawiło, że wielu utalentowanych twórców postanowiło współpracować z Elektronikami. Miele podkreśliła, że twórcy posiadający wielkie doświadczenie oraz ogromne umiejętności chcą pracować nad tą marką.

Sympatycy Gwiezdnych Wojen nie mogą w tej sytuacji narzekać, bo możemy mieć pewność, że już teraz powstaje kilka mocnych gier. Aktualnie poznaliśmy 7 zespołów pracujących nad produkcjami z serii Star Wars:

  • DICE + Motive – nowy Star Wars: Battlefront, premiera w 2017 roku
  • Respawn – przygodowa gra akcji, brak daty premiery
  • Visceral Games – gra akcji, premiera w 2018 roku
  • Criterion – pomaga przy pracach nad nieujawnioną grą w uniwersum
  • BioWare – studio nadal pracuje nad Star Wars: The Old Republic
  • Capital Games – studio nadal pracuje nad Star Wars Galaxy of Heroes

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/ea-on-star-wars-battlefront-franchise-were-just-ge/1100-6441583/

Tagi: