Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 07.07.2016 10:15
Evolve przechodzi na model free-2-play; twórcy chcą zmazać "gównoburzę DLC"
2482V

Evolve przechodzi na model free-2-play; twórcy chcą zmazać "gównoburzę DLC"

Spekulowaliśmy wcześniej, że Evolve szykuje się do przejścia na model free-2-play. Okazuje się, że te prognozy były trafne - Turtle Rock Studios właśnie ogłosiło wielkie zmiany w Evolve, które na razie wdrażane są na PC, ale prawdopobnie nie ominą też konsol.

W Evolve będzie można grać od dzisiaj w formule free-to-play na PC. Takie rewelacje ma dla nas ekipa Turtle Rock. Osoby, które zdążyły wcześniej kupić grę otrzymają status Założyciela ("Founder"), dzięki któremu utrzymają wszystkie rozszerzenia i otrzymają liczne "nagrody, podarunki i specjalne przywileje". Ten stan ma trwać przez cały okres wspierania Evolve przez deweloperów, a więc osoby, które kupiły strzelaninę mogą liczyć na więcej bonusów niż jednorazowe podarunki.

Turtle Rock twierdzi, że robi "gruntowny remont gry", tak by wszystkim grało się przyjemniej. Zmieniany jest balans siły poszczególnych potworów i zadowników. Aktualna wersja gry free-to-play, w którą będzie można grać od dzisiaj na PC, uwzględnia zmiany w wersji beta.

Po przetestowaniu zmian Turtle Rock prawdopodobnie wdroży modyfikacje również na PS4 i XOne, gdzie tytuł może byyć też dystrybuowany w formule free-2-play.

Przy okazji deweloperzy skomentowali odbiór gry w pierwszych tygodniach po premierze:

"Oczywiście było podekscytowanie, ale wylało się też sporo goryczy - dla nas i graczy. Gównoburza związana z DLC zmyła entuzjazm, który mieli ludzie i oddalała nas coraz bardziej od magicznej, "natychmiastowej" rozgrywki. Chcemy przywrócić tę dawną magię".

Pozostaje pytanie, jak Turtle Rock poradzi sobie z trudnym tematem mikrotransakcji w Evolve? Przekonamy się o tym pewnie już w najbliższych tygodniach.

Źródło: https://talk.turtlerockstudios.com/t/a-message-to-our-community/87816

Tagi: evolve free free 2 play pc turtle rock

Nie przegap