Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.07.2016 20:09
Blizzard nie zamierza bawić się z oszustami. Firma pozywa twórców cheatów do Overwatch
839V

Blizzard nie zamierza bawić się z oszustami. Firma pozywa twórców cheatów do Overwatch

Jeszcze wiele miesięcy przed premierą Overwatch przedstawiciele Zamieci zapowiadali, że nie zamierzają tolerować na serwerach swojej nowej produkcji oszustów. Firma postanowiła wytoczyć kilka pozwów, by raz na zawsze zakończyć problem z nielegalnym oprogramowaniem.  

Blizzard zainwestował ogromną gotówkę w Overwatch, więc nikogo nie powinno dziwić, że firma zamierza walczyć z oszustami. W zasadzie od premiery pozycji gracze mogą korzystać ze specjalnego programu „Watchover Tyrant”, który umożliwia włączanie dodatkowych elementów na radarze. Aplikacja pozwala między innymi wyświetlać przeciwników, czy też pokazywać stan ich zdrowia. Taka praktyka oczywiście wypacza ideę rywalizacji fair play, więc Blizzard postanowił zainterweniować.

Korporacja twierdzi, że przez pracę między innymi Bossland GMBH straciła miliony, a może nawet dziesiątki milionów dolarów, więc do akcji wkroczyli prawnicy. Według witryny TorrentFreak przedstawiciele firmy wysłali do twórców aplikacji stosowne pozwy. Ciekawostką na pewno jest fakt, że Watchover Tyrant zostało stworzony przez ekipę, która już wcześniej została oskarżona o tworzenie botów do Diablo III, Heroes of Storm oraz World of Warcraft.

Na rozwój sprawy musimy zaczekać, ale dobrze, że Blizzard w taki sposób podchodzi do swojego wielkiego hitu. Problem występuje aktualnie wyłącznie na komputerach osobistych, jednak jestem pewien, że wszystkie przejawy niszczenia przyjemności innym graczom powinny być surowo traktowane. 

Źródło: http://www.ign.com/articles/2016/07/05/report-blizzard-suing-overwatch-cheat-maker

Tagi: Blizzard cheat Overwatch