Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 29.06.2016 09:56
GTA V nadal zaskakuje easter eggami - gracze rozwiązali zagadkę Wielkiej Stopy
5229V

GTA V nadal zaskakuje easter eggami - gracze rozwiązali zagadkę Wielkiej Stopy

Pamiętacie temat Wielkiej Stopy, który wypłynął rok temu w kontekście Grand Theft Auto V? Okazało się, że deweloperzy GTA V ukryli w grze jeszcze jeden, całkiem rozbudowany easter egg związany z tym zwierzakiem...

By odblokować rzeczony Easter Egg należy zebrać siedem złotych Pejotlów, które pozwalają na przemienienie się w Sasquatcha i finalnie na odblokowanie nowej postaci w trybie reżyserskim. Miejsca pojawiania się halucyongennych roślinek poznacie na filmiku poniżej. Kluczowe jest ich poszukiwanie od godzin 5:30 do 8:00 rano, ale tylko w przypadku gdy pada śnieg lub panuje mgła (co można ustawiać cheatami).

W trakcie zbierania wszystkich złotych Pejotlów w podanej dokładnie kolejności zobaczycie jak Wielka Stopa pojawia się w okolicach martwych zwierząt lub NPC-ów.

By odblokować tą sekwencję wydarzeń gracze musieli pogrzebać w kodzie źródłowym gry, bo nikomu nie wpadło do głowy, że znaczenie ma w przypadku tego Easter Egga nie tylko pogoda, czas, ale również kolejność spożywania roślinek.

Zwieńczeniem starań graczy jest potyczka z The Beast, którą możecie sprawdzić w 14 minucie nagrania!


Tagi: