Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 15.06.2016 09:23
Xbox Scorpio może jednak otrzymać ekskluzywne gry, które nie zadziałają na XO
4460V

Xbox Scorpio może jednak otrzymać ekskluzywne gry, które nie zadziałają na XO

Mamy złe wieści. Wygląda na to, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom, nadchodzący Xbox Scorpio nie będzie całkowicie kompatybilny z poprzednią konsolą.

Podczas konferencji prasowej Microsoft ogłosił, że wszystkie gry i akcesoria będą działały z każdym modelem Xboksa One, z nadchodzącym Scorpio włącznie. Okazuje się, że jednak nie. Informację tę potwierdził Shannon Loftis - kierownik wydawnictwa gier z Microsoftu, który wygadał się podczas streamu prowadzonego przez YouTube Gaming.

Wszystkie powstające teraz gry będą działały na Scorpio. Obiecujemy całkowitą kompatybilność. Niektórzy deweloperzy będą mogli jednak wybrać bardzo "high-endowe" 4K i naprawdę mam nadzieję, że to zrobią.

Naciskany dalej przez prowadzącego o ekskluzywne tylko dla Scorpio gry dodał:

Nie wiem tego, bo wszystko zależy od deweloperów i tego, co będą chcieli stworzyć.

Wygląda na to, że nawet pomimo obiecywanej kompatybilności, twórcy gier będą mogli podjąć decyzję, że ich gra będzie działała tylko na potężniejszym modelu konsoli. Nie wiemy oczywiście, jak wielu deweloperów podejmie się takich kroków, jednak zapowiada się na to, że chcąc ograć wszystko, i tak będziemy musieli nabyć nowe urządzenie.

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/some-games-could-be-exclusive-to-new-xbox-scorpio-/1100-6440815/

Tagi: e3 2016 Microsoft Xbox Xbox Scorpio