Roger Żochowski Roger Żochowski 13.06.2016 18:20
Jeszcze więcej dobra z Japonii - kolejne gry zmierzają na Zachód
1895V

Jeszcze więcej dobra z Japonii - kolejne gry zmierzają na Zachód

Nie tak dawno pisałem artykuł o tym, że w tym roku fani japońskich klimatów będą musieli mocno nadwyrężyć budżet. Podczas targów E3 dowiedzieliśmy się o kolejnych produkcjach zmierzających na Zachód. 

Na początek PQube zapowiedziało, że wyda na Zachodzie Root Letter, produkcję Kadokawa Games z gatunku visual novel, która 16 czerwca zadebiutuje w Japonii. Akcja gry rozgrywa się w prefekturze Shimane. Gracz będzie musiał rozwikłać tajemnicę zniknięcia przyjaciółki z liceum, która pozostawiła po sobie tylko tajemniczy list o treści - "Zabiłam kogoś. Muszę odpokutować za moje grzechy. To jest pożegnanie. Do widzenia." Sęk w tym, że list został dostarczony... 15 lat po rzekomym zaginięciu przyjaciółki. Poniżej znajdziecie dwa materiały filmowe, w galerii zaś screeny. 

Kolejnym tytułem, który pojawi się na Starym Kontynencie dzięki Rising Star Games jest Earth’s Dawn od studia Oneoreight. Produkcja zawita na Zachodzie na PS4, XONE i PC jeszcze tej jesieni. Ten dwuwymiarowy side-scroller zadebiutował w Japonii we wrześniu 2015 roku i zebrał przyzwoite noty.

Gracz dostaje tu sporą swobodę działania - począwszy od kreacji bohatera, rozdzielania umiejętności na drzewku, po broń jaką będzie dysponował. Tytuł posiada też unikalny system rozwoju misji, który sprawia, że za każdym, podejściem do gry możemy podążyć inną ścieżką narracyjną. A jak prezentuje się fabuła? Po dziesięcioleciach spokoju, Ziemia została zdziesiątkowana przez inwazję obcej rasy znanej człowiekowi jako E.B.E. Wrogowie Ziemian rozpanoszyli się po całej planecie, pochłaniając wszystko na swojej drodze. Co gorsze obcy okazali się odporni na naszą broń. Ratunkiem na całe zło okazała się technologia samych obcych, którą Ziemianie dostosowali do własnych potrzeb tworząc elitarną jednostkę bojową. I to własnie w jej szeregi wcieli się gracz. Poniżej trailer produkcji zaś w galerii znajdziecie standardowo screeny. 

A jeśli jesteśmy już przy japońskich klimatach, rzućcie okiem na pierwszy trailer Atelier Firis, kolejnej odsłony słynnej serii, która z pewnością pojawi się poza granicami Japonii. 

 

 

Źródło: http://gematsu.com/2016/06/pqube-publish-root-letter-west

Tagi: e3 2016 japonia