Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.06.2016 15:09
Techland rośnie! Firma staje się międzynarodowym wydawcą - znamy coroczne plany studia
953V

Techland rośnie! Firma staje się międzynarodowym wydawcą - znamy coroczne plany studia

Mamy świetne wiadomości z rodzimego Techlandu. Firma właśnie przesyła informacje prasowe dotyczące wielkich zmian. Twórcy Dying Light są od dzisiaj międzynarodowym wydawcą gier wideo i przedstawiają swoje plany. 

Techland to już nie tylko twórca gier i lokalny wydawca. Firma od dzisiaj zajmie się dostarczaniem produkcji na rynek międzynarodowy. Dotychczas studio wrzucało pozycje na rynek środkowej i wschodniej Europy, ale postanowiono rozszerzyć działalność na cały świat.

Tak plany komentuje prezes Paweł Marchewka:

“Jako deweloperzy współpracowaliśmy w przeszłości z wieloma uznanymi wydawcami. Dzięki temu dobrze wiemy, jak powinny wyglądać wzajemne relacje, żeby były one korzystne i satysfakcjonujące dla obu stron. Po sukcesach kampanii promocyjnych Dying Light i Dying Light: The Following, nad którymi sprawowaliśmy pełną kontrolę kreatywną, zdecydowaliśmy, że jest to doskonała okazja, by podzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem z innymi deweloperami.

Naszą filozofią jest elastyczna i otwarta polityka wydawnicza oparta na szacunku dla graczy. Będziemy zachęcać deweloperów i wspólnie z nimi inwestować w odważne i niekonwencjonalne rozwiązania, które podniosą walory rozrywkowe wydawanych gier.

Jak widać Techland ma naprawdę spore plany, które pokazują rozwój firmy. Możemy spodziewać się systematycznego publikowania gier – Paweł Marchewka wspomniał już nawet o szczegółowych planach:

Naszym celem jest wydawanie dwóch dużych gier multiplatformowych oraz czterech tytułów cyfrowych rocznie. Jesteśmy w trakcie analizowania rynku pod kątem możliwości i już niebawem ogłosimy pierwszy projekt wydawany pod marką Techland Publishing.”

Tagi: Dying Light informacja prasowa Techland