Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.05.2016 15:10
Uniwersum Dishonored zostanie rozszerzone przez komiksy i powieści
897V

Uniwersum Dishonored zostanie rozszerzone przez komiksy i powieści

Przygody Corvo Attano zostaną przedstawione na kartach komiksów oraz powieści. Bethesda potwierdziła przygotowanie dwóch projektów, dzięki którym poznamy wydarzenia pomiędzy Dishonored a Dishonored 2. Szykuje się ciekawe wprowadzenie do nowej produkcji Arkane Studios.

Bethesda zatrudniła Titan Comics do przygotowania dodatkowych opowieści z uniwersum Dishonored. Firma ma spore doświadczenie w temacie growych przygód, ponieważ wcześniej przygotowała przygody dopowiadające wątki z Dark Souls, Assassin’s Creed oraz Deus Ex.

Za scenariusz komiksu odpowiedzialny jest Gordon Rennie (2000 AD, Doctor Who), a jego wizję zilustrują Andrea Olimpieri oraz Marcelo Maiolo (Batman Beyond, Old Man Logan). Wydarzenia zostaną przedstawione w czterech zeszytach, a premiera pierwszego została zaplanowana na 3 sierpnia. W galerii możecie spojrzeć na przygotowane okładki.

Ponadto, gracze będą mogli zapoznać się z powieścią stworzoną przez Adama Christophera (The Burning Dark, LA Trilogy, The Shield for Dark Circle), która trafi do księgarń we wrześniu. Aktualnie nie otrzymaliśmy informacji, czy klienci z Polski będą mogli zapoznać się z przygodą w ojczystym języku. Warto jednak wiedzieć, że kolejne dwie książki zostaną opublikowane w 2017 roku.

Jak widać Bethesda inwestuje sporo gotówki w uniwersum Dishonored i możemy mieć pewność, że nasza znajomość z tym światem nie zakończy się na Dishonored 2

Źródło: http://www.vg247.com/2016/05/26/dishonored-comics-novels-books/

Tagi: Bethesda dishonored dishonored 2 komiks powieść titan comics