Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 25.05.2016 07:57
Epic Games prezentuje nowe mapy i postępy w pracach nad Unreal Tournament
1372V

Epic Games prezentuje nowe mapy i postępy w pracach nad Unreal Tournament

Jakiś czas temu Epic Games deklarowało, że będzie teraz wspierać wyłącznie model biznesowy free-to-play i można powiedzieć, że firma trzyma się tej wersji. Gracze testują od kilku miesięcy na pecetach Unreal Tournament (2016), które ma być finalnie finansowane poprzez mikrotransakcje. Epic Games cały rozbudowuje swoją strzelaninę.

Aktualnie Unreal Tournament dostępne jest w wersji alfa, którą można pobrać na PC w tym miejscu. Deweloperzy właśnie rozbudowali ten próbny kawałek kodu o nową mapę, nazwaną Underland. Możecie ujrzeć ją w całej okazałości na poniższym zwiastunie. Poniżej krótki opis tej areny.

"Gracze walczą na terenie ogromnego posterunku, utraconego na tysiące lat, który strzegł wejścia do ogromnych jaskiń Underland. Mapa została zaprojektowana z myślą o 6-8 graczach".

Przy okazji warto też rzucić okiem na inne materiały wideo, w których Epic podejmuje temat jeszcze innej mapy (opublikowanej miesiąc temu) oraz ogólnych postępów w pracach nad strzelaniną.

Ciekawy ma być model finansowania Unreal Tournament. Tytuł zostanie udostępniony za darmo, ale nie będzie następnie wspierany poprzez tradycyjne mikrotransakcje, które wpływają na gameplay. Strzelanina ma zostać spłacona przez wykorzystanie sklepu, w którym modderzy, gracze i deweloperzy będą sprzedawać i kupować mody oraz świeżą zawartość, która ma być opcjonalna. Epic będzie pobierać prowizję od każdej sprzedaży na takim "targowisku".


Tagi:

Nie przegap