SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.05.2016 16:31
Na taką klasykę czekaliśmy? Zobaczcie rozgrywkę z Fear Effect: Sedna. Gra zmierza na PlayStation 4 i Xbox One
1451V

Na taką klasykę czekaliśmy? Zobaczcie rozgrywkę z Fear Effect: Sedna. Gra zmierza na PlayStation 4 i Xbox One

Fear Effect: Sedna zostało zapowiedziane na początku ubiegłego miesiąca. Deweloperzy zbierają gotówkę na produkcję na Kickstarterze i zespół postanowił pochwalić się wczesną wersją rozgrywki. Dzisiaj możemy spojrzeć na gameplay, a zarazem świętować nadejście edycji na konsole.

Fear Effect: Sedna powstaje dzięki inicjatywie deweloperów, którzy zgłosili się do Square Enix i otrzymali zgodę na wykorzystanie znanej marki. Gra znajduje się w programie The Collective, w którym deweloperzy mogą pracować nad projektami, jednak muszą pogodzić się z oddaniem SQ części dochodów. Korporacja pomaga oczywiście w promocji i w pracach nad tytułem.  

W tym wypadku deweloperzy z francuskiego Sushee otrzymali nawet od Square Enix materiały z trzeciej odsłony Fear Effect, nad którą prace nigdy nie zostały zakończone. Dzięki temu autorzy mogą rozwijać projekt i pracować nad pozycją mając pewność, że zachowają ducha pierwszych odsłon.

Twórcy poinformowali, że w ostatnich tygodniach otrzymali dziesiątki wiadomości dotyczące portu pozycji na konsole. Deweloperzy zdają sobie sprawę, że przygotowanie gry na PlayStation 4 i Xboksa One wymaga wiele pracy i niesie ze sobą wielką inwestycję, ale produkcja powstanie. Aktualnie nie otrzymaliśmy większych konkretów, ale przedstawiciele Sushee są podekscytowani, że będą mogli przenieść historię na kolejne urządzenia.

Dzisiaj możemy spojrzeć na pierwszy fragment rozgrywki i Fear Effect: Sedna wygląda obiecująco. Oczywiście trudno ocenić pozycję w bardzo wczesnej fazie projektowania, ale musicie pamiętać, że nad pracami czuwa Square Enix i firma nie pozwoli na przygotowanie dzieła niespełniającego odpowiednich kryteriów. 

Źródło: http://www.videogamer.com/news/fear_effect_sedna_gets_first_gameplay_footage_as_ps4_and_xbox_one_versions_are_confirmed.html

Tagi: fear effect: sedna gameplay playstation 4 square enix sushee xbox one