Kryspin Kras Kryspin Kras 30.04.2016 10:16
John Romero zawiesza zrzutkę na Kickstarterze
916V

John Romero zawiesza zrzutkę na Kickstarterze

Chyba twórca Dooma i Daikatany nie był szczególnie zadowolony z efektów zbiórki na swoją nową grę - BLACKROOM. Legendarny twórca postanowił przerwać zrzutkę i uruchomić ją w bliżej nieustalonym czasie.

Twórcy gier chyba ostatnio są chyba za bardzo rozpieszczeni wszystkimi różnorakimi zrzutkami na serwisach typu kickstarter. John Romero wraz z Adrianem Carmackiem postanowili po zaledwie paru dniach od rozpoczęcia przerwać zrzutkę na swojego nowego FPSa. Powód?

Oficjalnie chodzi o wydanie dema gry. Twórcy postanowili przerwać zrzutkę i uruchomić ją ponownie w bliżej nieokreślonej, kiedy zostanie udostępnione grywalne demo BLACKROOM. Twórcy nie podzielili się prawdziwymi powodami wstrzymania zrzutki i przygotowania dema, ale nietrudno się domyślić, że chodzi o przyciągnięcie większej grupki ludzi gotowych rzucić swoimi dolarami w projekt legendy branży.

Na ten moment, projekt wsparło 2287 ludzi dając trochę ponad 131 tysięcy dolarów. Romero i Carmach chcieli zebrać 700 tysięcy. Tytuł ma wyjść w zimie 2018 roku.

Czy uważacie, że twórcy słusznie postąpili, anulując zrzutkę i przygotowując demo? Może w ogóle nie powinni zbierać pieniędzy od ludzi w ten sposób, tylko dogadać się z jakimś większym wydawcą? 

Źródło: https://www.kickstarter.com/projects/nightworkgames/blackroom-a-new-fps-from-romero-and-carmack

Tagi: blackroom john romero