Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.04.2016 14:04
Chernobyl VR Project zaprezentowany na nowym zwiastunie. Twórcy kończą prace nad aplikacją
751V

Chernobyl VR Project zaprezentowany na nowym zwiastunie. Twórcy kończą prace nad aplikacją

Kilkukrotnie na PPE wspominaliśmy o niezwykłym projekcie deweloperów z Gliwic. Twórcy z The Farm 51 postanowili przygotować Chernobyl VR Project, czyli specjalną aplikacje, dzięki której każdy zainteresowany będzie mógł odbyć wirtualną wycieczkę po Czarnobylu. Dzisiaj możemy spojrzeć na ciekawy zwiastun zapowiadający atrakcje. 

Z okazji 30. rocznicy katastrofy w Czarnobylu deweloperzy z The Farm 51 opublikowali wyjątkowy zwiastun Chernobyl VR Project. Twórcy pozwalają nam przygotować się na premierę, która odbędzie się już w czerwcu. Aplikacja na początku trafi na Oculus Store, ale w kolejnych miesiącach program zadebiutuje również na innych platformach.

Projekt Polaków porusza bardzo trudny temat i autorzy nie zapominają o potrzebujących – The Farm 51 zdecydowało się przekazać dużą część przychodów ze sprzedaży programu na rzecz fundacji zajmujących się pomocą ofiarom katastrofy w Czarnobylu. Deweloperzy wraz z polsko-ukraińską Fundacją Otwarty Dialog wybiorą organizacje, którym przekazana będzie pomoc (10%, 30% i 60% ze sprzedaży, w zależności od wersji cenowej aplikacji).

Wczoraj odbyła się ukraińska prapremiera Chernobyl VR Project, na której pojawił się Witalij Kliczko, mer Kijowa, który został honorowym patronem projektu oraz wziął udział w pracach nad aplikacją. Znany polityk w superlatywach wypowiada się o produkcji:

"Polacy zrobili mi ogromną niespodziankę. Jestem synem likwidatora katastrofy i czuję się poruszony, że losy takich ludzi jak mój ojciec spotkały się z zainteresowaniem i zostały przedstawione w tak nowatorski sposób. Wierzę, że dzięki takim aplikacjom jak Chernobyl VR Project historię katastrofy i poszkodowanych w niej moich rodaków poznają ludzie na całym świecie."

Wydarzenie skomentował również Wojciech Pazdur, wiceprezes gliwickiego studia:

"W The Farm 51  uznaliśmy, że dramatyczna historia katastrofy w Czarnobylu nie powinna być sprowadzona do poziomu gry akcji. Chcieliśmy pokazać, że rodzący się właśnie potężny rynek urządzeń Virtual Reality (VR) może służyć nie tylko rozrywce, ale również poruszaniu spraw ważnych społecznie. Wykorzystaliśmy mechanikę gier komputerowych, by stworzyć pierwszą w historii wirtualną wycieczkę po Czarnobylu i Prypeci w technologii  wirtualnej rzeczywistości”

Poniżej możecie zapoznać się ze wspomnianym zwiastunem. Materiał działa w 360 stopniach, więc bez problemu podczas oglądania możecie obracać kamerą.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Chernobyl VR Project The Farm 51 trailer zwiastun