Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.04.2016 18:56
Sparkypants Studios przedstawia Dropzone. Studio zamierza zrewolucjonizować gatunek RTS
945V

Sparkypants Studios przedstawia Dropzone. Studio zamierza zrewolucjonizować gatunek RTS

Sympatycy sieciowych i dynamicznych pojedynków powinni zapamiętać nazwę Dropzone. Za produkcję odpowiada Sparkypants Studios, którego przedstawiciele zapowiadają hardcorowego RTS-a. 

Dropzone to strategia czasu rzeczywistego przygotowana przez studio Sparkypants Studios, a wydana przez Gameforge. W produkcji gracz kontroluje trzech pilotów, a zarazem ich potężne roboty (Rigi) i bierze udział w dynamicznych starciach 1 vs. 1.

Produkcja jest nastawiona na zmagania sieciowe, w których zawsze bierze udział dwóch zawodników. Każdy z graczy ma pod swoją kontrolą trzy Rigi, czyli potężne roboty, które można dowolnie modyfikować. Przed rozpoczęciem pojedynku inżynier ma możliwość dostosowania maszyny, wybrania, czy też odpowiedniej taktyki. Na dobry początek autorzy przygotowali trzy klasy maszyn: Tank (powolny, ale bardzo odporny), Gunner (solidne uzbrojenie i obrażenia kosztem opancerzenia) i Mechanic (ruchoma jednostka wsparcia).

Podczas pojedynków zadaniem gracza jest zniszczenie botów kierowanych przez sztuczną inteligencję, a zrazem zebranie energii Core, jednak w trakcie każdego pojedynku zainteresowani mogą wziąć udział w trzech losowo generowanych misjach.

Tytuł zapowiada się bardzo ciekawie i sympatycy szybkich, sieciowych pojedynków 1 vs. 1 powinni pamiętać o tej pozycji. Gra aktualnie zmierza wyłącznie na komputery osobiste. 

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: dropzone gameforge sparkypants studios zapowiedź