Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.04.2016 14:05
Polacy tworzą survival horror inspirowany Alan Wake oraz Silent Hill. Zobaczcie pierwszy zwiastun Husk
1511V

Polacy tworzą survival horror inspirowany Alan Wake oraz Silent Hill. Zobaczcie pierwszy zwiastun Husk

Deweloperzy Kholat postanowili przygotować kolejną przerażającą opowieść. Studio IMGN.PRO oraz UndeadScout wspólnie zaprezentowali Husk, w którym trafimy do bardzo tajemniczego i przytłaczającego miasteczka.

Husk to survival horror przygotowany przez deweloperów z UndeadScout oraz IMGN.PRO. Autorzy kolejny raz postawili na przytłaczającą atmosferę, ale tym razem studio przygotowując tytuł inspirowało się między innymi seriami Alan Wake oraz Silent Hill.

W produkcji gracz trafia do Shivercliff, czyli pięknego, amerykańskiego miasteczka. Każdy odwiedzający poczuje się w tym miejscu, jak we własnym domu, będzie oddychał świeżym powietrzem, spacerował po pięknych okolicach, odkrywał nieskończone labirynty jaskiń i… Nie będzie mógł opuścić tego miejsca.

Głównym bohaterem opowieści został Matthew Palmer. Protagonista przeżył katastrofę kolejową i od tego czasu stara się odnaleźć swoją rodzinę. Nie będzie to łatwa sprawa, ponieważ Shivercliff to przerażające miejsce, w którym czyha prawdziwe zło. Palmer podczas swojej przygody będzie musiał wielokrotnie wykorzystać swoje umiejętności i walczyć z przeciwnikami.

HUSK to koprodukcja IMGN.PRO i Undeadscout. Jak mówi Łukasz Kubiak z IMGN.PRO:

„HUSK to przede wszystkim świetna koncepcja zespołu Undeadscout. Kiedy pojawili się u nas z propozycją współpracy byliśmy zachwyceni. Zaoferowaliśmy im pełną pomoc. Tym sposobem działamy teraz wspólnie i IMGN.PRO zaangażowane jest w proces powstawania gry na wielu płaszczyznach, wliczając w to moją ulubioną, którą mam przyjemność zajmo-wać się osobiście - czyli fabułę. Myślę że po KHOLAT, gracze mogą się już spodziewać, że historia przedstawiona w HUSK, będzie bogata w detale i intrygująca, ale jednocześnie bar-dziej czytelna i zrozumiała niż w przypadku naszego debiutanckiego dzieła.”

XONE

HH2MD-FXDRR-P2RTT-WJ3M6-9HDQZ

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: husk IMGN.PRO screeny trailer zapowiedź