Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.04.2016 19:02
Walka z depresją w maju na PlayStation 4 i PlayStation Vita. Zapowiedziano Neverending Nightmares
737V

Walka z depresją w maju na PlayStation 4 i PlayStation Vita. Zapowiedziano Neverending Nightmares

Twórcy gier bardzo często przenoszą swoje doświadczenia na przygotowywane produkcje, ale dawno nie słyszałem o tak ciekawym przypadku. Neverending Nightmares to psychologiczny horror przedstawiający walkę z ciężką depresją. 

Neverending Nightmares to psychologiczny horror połączony z grą przygodową. Za produkcję odpowiada studio Infinitap Games, którego szefem jest Matt Gilgenbach. Twórca postanowił przedstawić swoją walkę z ciężką depresją, której nabawił się z powodu problemów finansowych. Gra została doceniona przez społeczność na Kickstarterze i dzięki zbiórce gotówki autorzy otrzymali pieniądze na przygotowanie projektu.

Głównym bohaterem pozycji jest Thomas, który pewnego dnia nie potrafi wybudzić się z bardzo mrocznego snu. Jego koszmar to przerażająca opowieść, podczas której protagonista musi walczyć z własnymi lękami i przerażającymi potworami.

Twórcy zdecydowali się na nieliniową historię, w której istotną rolę odgrywa gracz. To w zależności od naszych wyborów układa się przygoda, jednak możemy mieć pewność, że niezależnie od podjętych decyzji będziemy świadkami bardzo brutalnych scen.

Gra we wrześniu 2014 roku zadebiutowała na komputerach osobistych, ale autorzy postanowili przenieść pozycję na konsole. Premiera na PlayStation 4 i PlayStation Vicie została zaplanowana na 4 maja.  

Tagi: infinitap games neverending nightmares zapowiedź