Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.04.2016 13:30
Poznaliśmy liczbę sprzedanych egzemplarzy Xbox One? Na sprzęcie Microsoftu zadebiutuje aplikacja eSportowa
1995V

Poznaliśmy liczbę sprzedanych egzemplarzy Xbox One? Na sprzęcie Microsoftu zadebiutuje aplikacja eSportowa

Microsoft strzeże informacji na temat sprzedanych egzemplarzy Xboksa One, ale dyrektor generalny Gfinity zdradził szczegóły. Firma zaprezentowała swoją aplikację dla sportów elektronicznych, a jednocześnie przedstawiła interesujące dane dotyczące konsoli Amerykanów. 

Korporacja Gfinity zapowiedziała dzisiaj Gfinity Tournament Builder App, czyli specjalną aplikacje, dzięki której wszyscy gracze na Xboksie One będą mogli bez problemu tworzyć ligi, turnieje oraz brać udział w wydarzeniach stworzonych przez innych sympatyków eSportu. Program trafi wyłącznie na sprzęt Amerykanów i twórcy zapowiadają prawdziwą rewolucję, ponieważ teraz każdy zainteresowany ma z łatwością kreować rozgrywki.

Jednak w oficjalnym komunikacie wydanym przez Gfinity pojawiła się bardzo interesująca wiadomość. Dyrektor generalny firmy – Neville Upton – zdradził informację na temat liczby sprzedanych egzemplarzy Xboksa One:

„Mamy przyjemność poinformować uruchomienie naszej turniejowej aplikacji na Xboksa One, która zwiększa ofertę Gfinity i pozwala nam dotrzeć do 18 milionów posiadaczy Xboksów One na całym świecie, oferując tym samym integrację z naszą marką nowej, szerokiej publiczności.”

Możemy mieć pewność, że Upton otrzymał dokładne informacje od Microsoftu, ponieważ jego korporacja liczy na dotarcie do wszystkich posiadaczy Xboksów One. Oczywiście nadal brakuje tutaj stanowiska pracowników z Redmond, ale trudno oczekiwać jakiegokolwiek sygnału.

Jeśli Neville ma rację, to w tej sytuacji Sony może pochwalić się sprzedażą PlayStation 4 2:1 względem Xboksa One. Japończycy na początku stycznia informowali od 35,9 milionach sprzedanych egzemplarzy konsoli. 

Źródło: http://www.videogamer.com/news/xbox_one_has_sold_18_million_units_worldwide_esports_ceo_reveals.html

Tagi: gfinity Microsoft sprzedaż sprzedaż konsol xbox one