Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.04.2016 13:29
Dyrektor operacyjny GameStop twierdzi, że nowe konsole mogą zadebiutować wkrótce
1657V

Dyrektor operacyjny GameStop twierdzi, że nowe konsole mogą zadebiutować wkrótce

Wiele na to wskazuje, że tegoroczne E3 będzie przełomowe. Nintendo, Sony oraz Microsoft mogą zaprezentować nowe konsole, które będą dopełnieniem ósmej generacji. W tej sprawie postanowił wypowiedzieć się dyrektor operacyjny sieci sklepów GameStop, który „wie więcej, niż może powiedzieć”.  

Dzisiaj odbyła się ciekawa konferencja szefów GameStopu z inwestorami i analitykami, podczas której przestawiano plany pracy korporacji na kolejne miesiące. Oczywiście podczas spotkania został poruszony temat nowych konsol i dyrektor operacyjny firmy – Tony Bartel – powiedział, że wydanie przynajmniej niektórych sprzętów wydaje się „nieuchronne”.

Pracownik nie chciał wchodzić w szczegóły i na pytanie, czy nową konsolę przygotowuje tylko Nintendo, odpowiedział wymijająco: „Jak zwykle wiemy więcej, niż możemy powiedzieć”. Bartel dodatkowo podkreślił, że nowe urządzenia (w tym gogle VR) nie zostały objęte w prognozach zysków, ale… Stanowią  obszar potencjalnego wzrostu dochodów.

Nawet na specjalnym slajdzie zostały zawarte informacje o potencjalnych zyskach, które mogą wygenerować nowe konsole oraz gogle VR. W tym pierwszym przypadku firma może zarobić nawet 5 miliardów dolarów, natomiast w przypadku wirtualnej rzeczywistości szefostwo GameStopu oczekuje zysków na poziomie 3 miliardów dolarów.

Jest to tylko i wyłącznie projekt pracowników sklepu, ale tegoroczne E3 zapowiada się naprawdę ciekawie… 

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/new-console-launches-could-be-imminent-gamestop-ex/1100-6438858/

Tagi: GameStop nintendo nx playstation 4.5 xbox next