Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 15.04.2016 10:12
The Division na szczycie - wyniki sprzedaży konsol i gier z marca wg NPD
886V

The Division na szczycie - wyniki sprzedaży konsol i gier z marca wg NPD

Luty okazał się rozczarowującym miesiącem sprzedaży na rynku amerykańskim. Sprawdźmy jak gry i konsole rozchodziły się w marcu.

Grupa NPD jak co miesiąc publikuje najświeższe wyniki sprzedaży hardware'u i software'u z rynku amerykańskiego. Okazuje się, że PS4 nadal utrzymuje prowadzenie w Stanach Zjednoczonych. Xbox One musiał zadowolić się drugą pozycją w rankingu.

Komunikat z podziękowaniami za wsparcie dla amerykańskich graczy wydał rzecznik prasowy Sony Computer Entertainment:

"Dziękuję naszym fanom i partnerom za ponowne wyniesienie PS4 na szczyt sprzedaży w marcu. Dziękuję też za zainteresowanie The Division, które było w wersji na PS4 numerem jeden rankingu software’u wg NPD. Jesteśmy zaszczyceni tymi sukcesami i nie możemy doczekać się aż ujawnimy kolejne wspaniałe growe doświadczenia w 2016 roku (m.in. premierę PlayStation VR w październiku" - czytamy w komunikacie od Sony.

NPD podaje, że najpopularniejszą grą marca w USA było Tom Clancy's The Division. Drugim miejscem musiało zadowolić się Far Cry: Primal a trzecim The Legend of Zelda: Twilight Princess HD (exclusive Wii U).

Sprzedaż software'u w marcu:

1    Tom Clancy’s The Division (PS4, Xbox One, PC)
2    Far Cry: Primal (PS4, Xbox One, PC)
3    The Legend of Zelda: Twilight Princess HD (Wii U)
4    Grand Theft Auto V (PS4, Xbox One, 360, PS3, PC)
5    UFC 2 (PS4, Xbox One)
6   MLB 16: The Show (PS4, PS3)
7    Pokken Tournament (Wii U)
8    NBA 2K16 (PS4, Xbox One, 360, PSe)
9    Call of Duty: Black Ops III (Xbox One, PS4, 360, PS3, PC)
10    Minecraft (360, PS4, Xbox One, PS3)

Warto zwrócić uwagę na niesłabnącą popularność Minecraft oraz GTA V. Patrząc na pozycję zajmowaną obecnie przez grę Rockstar można śmiało powiedzieć, że ten znakomity tytuł nie opuści pierwszej dziesiątki aż do końca bieżącego roku.

Sprzedaż software'u zwiększyła się o 4% rok do roku.

Jeśli chodzi o hardware NPD przynosi gorsze wieści dla branży. Sprzedaż w porównaniu z marcem 2015 roku spadła o 17%. Wg informacji NPD najgorzej sprzedają się handheldy (3DS i Vita). Znacząco osłabiła się również sprzedaż konsol siódmej generacji (aż o 78% w porównaniu z zeszłym rokiem).

Tagi: npd sprzedaż wyniki wyniki sprzedaży