Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.04.2016 16:00
Zręcznościowa skradanka Shadwen oficjalnie zmierza na PlayStation 4. Zobaczcie zwiastun
948V

Zręcznościowa skradanka Shadwen oficjalnie zmierza na PlayStation 4. Zobaczcie zwiastun

W ubiegłym roku Frozenbyte zapowiedziało Shadwen. Twórcy z Finlandii po przygotowaniu trzech odsłon Trine postanowili odetchnąć od tego uniwersum i zajęli się interesującą skradanką. W grze gracze wcielają się w skrytobójczynię. 

Mogliśmy się spodziewać tej informacji. Shadwen zostało w ubiegłym roku zapowiedziane wyłącznie na komputery osobiste, ale deweloperzy z Frozenbyte od dawna sympatyzują z konsolami Sony. W konsekwencji tyko kwestią czasu było przedstawienie dodatkowej edycji.

W pozycji gracze wcielają się w tytułową skrytobójczynię, która za pieniądze wykonuje najtrudniejsze zadania. Kobieta ma zabić nawet samego króla, ale podczas wykonywania misji bohaterka spotyka małą sierotę. Protagonistka od tego momentu kontynuuje swoją podróż z nową przyjaciółką, która wprowadza do opowieści sporo zamieszania. Dziecko obserwuje każdy ruch gracza, więc w trakcie rozgrywki należy przemyśleć i dobrze zaplanować swoje ruchy – zabijesz strażnika na oczach dziewczyny, czy też ominiesz nieszczęśnika?

Pod względem rozgrywki otrzymamy standardową skradankę, w której wykorzystamy zdolności wyszkolonej zabójczyni. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku bezpośrednich pojedynków Shadwen niemal zawsze ginie.

Ciekawym patentem dostępnym w pozycji jest zabawa czasem – tylko i wyłącznie w momencie ruchu dziewczyny czas płynie, więc stając w miejscu gracz otrzymuje sporo czasu na dobranie idealnej taktyki.

Źródło: https://blog.eu.playstation.com/2016/04/14/shadwen-announced-for-ps4-from-the-team-behind-trine/

Tagi: Frozenbyte screeny shadwen zapowiedź zwiastun