Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.04.2016 20:56
Nintendo NX mocniejsze od PlayStation 4? Konsola ma otrzymać remastery gier z Nintendo Wii U
2363V

Nintendo NX mocniejsze od PlayStation 4? Konsola ma otrzymać remastery gier z Nintendo Wii U

Nie milkną plotki dotyczące nowej konsoli Nintendo, ale dzisiejsze informacje pochodzą z bardzo wiarygodnego źródła. Informatorzy donoszą, że urządzenie japońskiej korporacji ma zadowolić deweloperów pod względem mocy, a jednocześnie twórcy pracują już nad przeniesieniem wielkich pozycji z Nintendo Wii U. 

Nie są to oficjalne informacje, jednak na forum NeoGAF pojawiły się konkretne szczegóły na temat Nintendo NX. Według najnowszych plotek urządzenie ma posiadać więcej mocy od PlayStation 4, a sprzęt zostanie przygotowany na architekturze x86 (podobnie jak PS4, XOne i PC)… W sumie nie jest to specjalnie wielka nowina, ponieważ jeśli Big N chce zawalczyć o rynek, to musi przygotować bardzo mocny sprzęt… Nie możemy zapomnieć, że wciąż pojawiają się przecieki o nowych konsolach Sony oraz Microsoftu, które również będą potężniejsze od swoich poprzedników.

Jednak dla mnie zdecydowanie ciekawsze wieści opublikowała Emily Rogers. Znana informatorka posiadająca dojścia w Nintendo twierdzi, że już trwają prace nad czterema remasterami gier z Nintendo Wii U na Nintendo NX. Japońska korporacja przenosi podobno:

Warto tutaj oczywiście dodać, że o dwóch pierwszych pozycjach słyszeliśmy już wcześniej – gry mają być gotowe na premierę NX. Pewną nowością jest chęć przeniesienia Splatoon oraz Super Mario Maker, ale Rogers twierdzi, że pozycje mogą mimo wszystko nie zadebiutować. 

Źródło: http://gamingbolt.com/nintendo-nx-more-powerful-than-ps4-getting-remasters-of-four-wii-u-games-rumor

Tagi: nintendo nx plotka wii u