Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.04.2016 15:36
Microsoft zaprezentuje nową konsolę na E3? Kolejne plotki o Xbox neXt
2321V

Microsoft zaprezentuje nową konsolę na E3? Kolejne plotki o Xbox neXt

Na początku miesiąca pojawiły się pierwsze plotki dotyczące Xbox neXt – jeden z twórców wyglądu konsol Microsoftu wspomniał na Linkedin o nowym urządzeniu. Sprawa od kilku dni ucichła, ale jedne z graczy postanowił pogrzebać w Sieci i dotarł do bardzo ciekawych informacji. 

Na wstępie zaznaczam, że nie są to żadne oficjalne informacje, ale jeden z użytkowników NeoGAF postanowił zbadać sprawę nowego Xboksa. Gracz postanowił przyjrzeć się Federalnej Komisji Komunikacji, czyli niezależnej agencji rządowej Stanów Zjednoczonych, która odnotowuje wszystkie urządzenia korzystające z bezprzewodowej transmisji danych. Każdy sprzęt musi zostać zatwierdzony przez FFC (Federal Communications Commission) i właśnie w tym miejscu pojawiła się pewna ciekawostka.

Microsoft właśnie testuje nowy chip do komunikacji bezprzewodowej, jednak wszystkie szczegóły sprzętu są aktualnie zastrzeżone. Firmy zawsze muszą przedstawić dokładne informacje, zdjęcia testowe, instrukcje, ale dopiero po pewnym, ustalonym czasie zostaną opublikowane wszystkie detale. W tym przypadku wyznaczony termin został ustalony na dokładnie 25 czerwca, czyli po E3 2016.

To jeszcze nic nie oznacza? Niby tak, ale WiFi Xboksa One zostało zatwierdzone przez FCC na podstawie numeru modelu 1525 lub FCC ID C3K1525 (C3K jest unikalnym identyfikatorem Microsoftu), a właśnie do tego modelu odwołuje się nowe urządzenie. W aktualnie dostępnej dokumentacji modelu 1683 (dokładna dokumentacja zostanie ujawniona po 25 czerwca) pojawia się adnotacja „User Manual 1525”, która ma sugerować, że urządzenie zostało przygotowane dla konsoli Microsoftu.

Dokładne szczegóły z odnośnikami znajdziecie w tym miejscu… W sumie trudno mi trochę uwierzyć w taki przypadek, ale może faktycznie na E3 zostanie zaprezentowany nowy Xbox? 

Źródło: http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1206958

Tagi: Microsoft plotka xbox next