Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 12.04.2016 10:30
Nintendo ustosunkowało się do problemu znikających poziomów w Super Mario Maker
512V

Nintendo ustosunkowało się do problemu znikających poziomów w Super Mario Maker

Problem ten zgłaszany był od dawna przez graczy z całego świata i nikt nie wiedział dlaczego tak naprawdę wiele leveli zaczęło znikać z serwerów bez żadnego ostrzeżenia. Nintendo wreszcie wyjaśniło sprawę.

Dosyć pokrętnie i po cichu, co prawda, ale lepiej tak, niż wcale. Na stronie oficjalnego wsparcia dla gry możemy przejrzeć wszystkie warunki, które kwalifikują wasz poziom do usunięcia. Jeżeli zauważyliście, że wasze poziomy znikają, to przejrzyjcie wspomnianą listę.

Poziomy w Super Mario Maker znikają gdy:

  • Mają mało gwiazdek / mało osób w nie gra - niezbyt popularne poziomy usuwane są po określonym czasie (szkoda, że nie podano jak długi jest ten czas).
  • Zawierają bugi - jeżeli poziomy zawierają błędy, które nie zostały zaimplementowane umyślnie przez autora levelu, to będą automatyczne usunięte. Jest to ważne, ponieważ może zepsuć graczom doświadczenie i doprowadzić do wykorzystania ich w celu nadpisywania rekordów.
  • Proszenie graczy o gwiazdki - poziomy, które w tytule zawierają słowa takie jak "Like", "Yeah" albo gwiazdkę, będą kasowane. Uprasza się o zmianę nazwy takich leveli.
  • Zawierają niewłaściwie materiały - plansze zawierające wulgarne słownictwo lub niewłaściwe elementy będą usuwane.
  • Jeżeli dany poziom łamie Nintendo Network Code of Conduct - złamanie zasad może również wiązać się z innymi karami, niż jedynie usunięcie poziomu.

Źródło: http://www.dualshockers.com/2016/04/11/nintendo-explains-why-super-mario-maker-courses-are-disappearing/

Tagi: Nintendo super mario maker