Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.04.2016 16:01
Twórcy Fable Legends walczą o produkcję. Gra może zadebiutować
683V

Twórcy Fable Legends walczą o produkcję. Gra może zadebiutować

Fable Legends zostało oficjalnie zamrożone przez Microsoft. Korporacja z Redmond anulowała tytuł, ale deweloperzy postanowili walczyć o projekt. Lionhead Studios zamierza kontynuować prace nad opowieścią. 

Lionhead Studios praktycznie nie istnieje. Microsoft zdecydował anulować projekt, nad którym deweloperzy pracowali przez kilka ostatnich lat, a ponadto szefowie amerykańskiej korporacji potwierdzili, że studio może zostać zamknięte.

W konsekwencji większość freelancerów opuściło Lionhead i w zespole pozostały już tylko osoby na umowach. Redakcja MCV otrzymała informacje, że wielu pracowników otrzymało propozycje pracy w innych formacjach, ale autorzy Fable jeszcze nie zadecydowali o swojej przyszłości.

Przedstawiciele Lionhead Studios podobno wystosowali do Microsoftu oficjalną prośbę o możliwość kontynuowania prac nad Fable Legends. Deweloperzy chcą pracować jako niezależne studio i dokończyć tworzenie tego projektu.

Jest to bardzo ciekawa sytuacja, która pokazuje, że Brytyjczycy znajdują się w dość niepokojącej sytuacji. Studio nadal pewnie nie otrzymało solidnych informacji na temat swojej przyszłości, więc autorzy chcą się ratować i nadal pracować nad Fable Legends.   

Źródło: http://www.mcvuk.com/news/read/fable-legends-may-live-on/0165153

Tagi: fable fable legends Lionhead Studios