Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 05.04.2016 10:17
Pozłacany NES może być twój za jedyne 4999 dolarów
1289V

Pozłacany NES może być twój za jedyne 4999 dolarów

Moda na retro-klimaty nie słabnie. Chętnych na stare konsole i komputery jest coraz więcej, a niektóre kolekcje zaczynają kosztować naprawdę duże pieniądze. Przedsiębiorcze osoby zaczęły wykorzystywać ten trend, tworząc specjalne, bardzo drogie edycje starego hardware'u do grania.

Firma Fast Co. oferuje w Stanach Zjednoczonych "wypasione" modele NES-ów. Fast Co wymontowuje wnętrzności standardowych NES-ów i montuje je w zgrabnej aluminiowej obudowie, kasując za taką przyjemność aż 499 dolarów.

Sprzęt nazwany Analogue NT cieszył się tak wielkim zainteresowaniem, że Fast Co. postanowiło stworzyć model premium swojego NES-a. Obudowa konsoli w takiej wersji, kosztująca 4999 dolarów, jest pokryta 24-karatową warstwą złota.

Pozłacana konsola jest sprzedawana z kartridżem pierwszej odsłony The Legend of Zelda, by upamiętnić 30 rocznicę powstania tej marki gier, która przypada na ten rok.

Przygotowano jedynie 10 takich pozłacanych egzemplarzy Analogue NT. Zamówienia można składać poprzez oficjalną stronę firmy.

 

Źródło: http://www.analogue.co/pages/24k-gold-nes

Tagi: