Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.04.2016 17:33
Fan zbiera gotówkę na kontynuację Life is Strange na Kickstarterze
678V

Fan zbiera gotówkę na kontynuację Life is Strange na Kickstarterze

Life is Strange okazało się ogromnym sukcesem. Twórcy z Dontnod Entertainment napisali wyjątkową opowieść, którą gracze poznali z wielką przyjemnością. Deweloperzy wspominali niedawno o możliwym przygotowaniu kontynuacji, ale Scott Ashby nie zamierza czekać na autorów i zbiera gotówkę na grę.  

Możemy mieć pewność, że Life is Strange 2 na pewno powstanie, a może nawet już teraz Dontnod Entertainment pracuje nad tą opowieścią, ale Scott Ashby nie zamierza czekać. Fan pierwowzoru przygotował zbiórkę i prosi graczy o 20 tysięcy dolarów.

Ta kwota ma zachęcić deweloperów do porzucenia aktualnych projektów i zajęcia się Life is Strange 2… Co ciekawe, jeśli twórcy nie wyrażą zainteresowania błagalną prośbą i gotówką, to Ashby będzie chciał kupić markę i zaproponować stworzenie dzieła innej ekipie.

Scott ma nawet specjalny pomysł na przygotowanie tytułu i wspomina o znaczącej roli Kate Marsh – bohaterkę mogliście poznać w pierwszej opowieści. W projekcie ma nawet pojawić się nowa mini-gierka muzyczna…

Aktualnie aukcją zainteresowały się 3 osoby, które wpłaciły razem 103 dolary. Zbiórka będzie trwać jeszcze przez 59 dni. Na zakończenie warto przypomnieć, że Dontnod Entertainment kilkukrotnie wspominało, że nie chce porzucić tej marki i w niedalekiej przyszłości poznamy dokładne losy IP. 

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2016-04-04-life-is-strange-fan-trying-to-fund-sequel-via-kickstarter

Tagi: