Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 01.04.2016 08:46
Square Enix chce sprzedać 10 mln sztuk FFXV, firma rozważa pecetową wersję
780V

Square Enix chce sprzedać 10 mln sztuk FFXV, firma rozważa pecetową wersję

Square Enix wczoraj zaszalało. Firma nie ograniczyła się tylko do przedstawienia daty premiery Final Fantasy XV, ale ujawniła również masę ciekawych informacji oraz opublikowała demo i pierwszy odcinek serialu animowanego. Dziś pora na kolejne detale dotyczące premiery FFXV.

Na oficjalnym profilu Twiiter Final Fantasy XV pojawiło się kilka ciekawych wpisów dotyczących uniwersum FFXV. Hajime Tabata napisał, że otwarty świat z szykowanego RPG-a został zainspirowany The Legend of Zelda: Ocarina of Time.

Gra wykorzystuje technologię DX11 na konsolach. I tu pojawia się ciekawe stwierdzenie ze strony deweloperów, którzy napisali następujące zdanie po udzieleniu tej informacji: "Kiedy FFXV pojawi się na konsolach możemy rozpatrzyć wersję w wyższej specyfikacji na PC". Mamy zatem kolejny trop, że powstaje pecetowa konwersja FFXV, w którą zagramy jakiś czas po konsolowej premierze.

Dostaliśmy też informacje dotyczące serialu animowanego Brotherhood. Anime zostanie wydane finalnie w formie dyskowej. Pięć epizodów zostanie jednak najpierw opublikowanych na YouTube i to za darmo. Szósty epizod będzie co prawda dołączany do Ultimate Collector's Edition, ale ekipa deweloperów zapowiedziała na Twitterze, że ten odcinek będzie składać się tylko z dodatkowych/wyciętych scenek i nie będzie rozwijać fabularnie całej historii. Można więc go spokojnie pominąć i obejrzeć tylko 5 epizodów serialu Brotherhood na YouTube.

Hajime Tabata powiedział również w trakcie imprezy w Los Angeles, gdzie ujawniono datę premiery Final Fantasy XV, że Square Enix spodziewa się sprzedać na konsolach aż 10 milionów kopii przygotowywanego role-playa.

Tagi: anime final fantasy Final Fantasy XV japonia pc ps4 Square Enix xone