Japończycy nie dają odetchnąć. Świeże ujęcia z Onimusha: Way of the Sword pokazują dynamiczną walkę
Capcom nie zamierza zwalniać przed premierą Onimusha: Way of the Sword. Japończycy wykorzystują kolejne wydarzenia, by prezentować swoją wielką produkcję i tym razem pojawili się na Future Games Show. Otrzymaliśmy nowy zwiastun, wiadomość od deweloperów oraz zaskakujący szczegół dotyczący dodatkowych towarzyszy.
Najnowszy materiał ponownie pokazuje przede wszystkim efektowne pojedynki. Musashi błyskawicznie reaguje na ataki demonów, korzysta z miecza i mierzy się z kolejnymi potężnymi przeciwnikami. Twórcy nie przedstawili tym razem rewolucyjnych mechanik, ale zwiastun bardzo dobrze prezentuje klimat produkcji, płynne animacje oraz kierunek obrany przez Capcom.
Znacznie ciekawszą niespodziankę ujawnił reżyser Satoru Nihei. W Onimusha: Way of the Sword będziemy ratować małe Lion Dogs, oczyszczając stworzenia z wpływu złowrogiej Malice. Następnie sympatyczne psiaki dołączą do Musashiego jako towarzysze. Mają pomagać między innymi w odkrywaniu folkloru, choć Capcom nie wyjaśnił jeszcze dokładnie, jak system będzie działał podczas rozgrywki.
Lion Dogs pojawiały się już wcześniej w materiałach związanych z grą – figurka jednego z nich jest dostępna jako bonus za zamówienie przedpremierowe. Dopiero teraz potwierdzono jednak, że nie jest to wyłącznie sympatyczny gadżet. Stworzenia faktycznie spotkamy podczas przygody i będą miały swoje miejsce w świecie Onimushy.
Capcom kolejny raz zachęca również do sprawdzenia rozbudowanego dema Onimusha: Way of the Sword, więc zainteresowani mogą jeszcze przed debiutem osobiście przetestować przygotowany system walki. Pełna wersja zadebiutuje już 4 września – i wszystko wskazuje na to, że Japończycy zamierzają wykorzystać każdą okazję, by do ostatniej chwili przypominać graczom o powrocie swojej serii.