Roger Żochowski Roger Żochowski 06.03.2016 13:00
Horror twórców Clock Tower na ostatniej prostej. Mamy nowe materiały
1147V

Horror twórców Clock Tower na ostatniej prostej. Mamy nowe materiały

Seria Clock Tower może nie była nigdy tak popularna jak Silent Hill czy Forbidden Siren, ale miała swoje grono fanów. Teraz jej twórcy przygotowują się do premiery NightCry, duchowego spadkobiercy serii.

Gra pierwotnie miała zadebiutować tylko na PS Vita i urządzeniach przenośnych, ale udana kampania na Kickstaretze pecetowej wersji pozwoliła wydać tytuł również na tę platformę. Deweloper zapowiedział, że Blaszakowa wersja gry trafi na rynek jeszcze tej wiosny. Wciąż nie wiadomo kiedy doczekamy się premiery konsolowej edycji. 
 
Za grę odpowiada znany zespól twórców takich jak Hifumi Kouno, reżyser Clock Tower, Masahiro Ito, wieloletni designer serii Silent Hill czy Takashi Shimizu, którego fani japońskiej kinematografii doskonale skojarzą z serii filmów Ju-On (Klątwa).
 
Akcja gry rozgrywa się na pokładzie luksusowego liniowca wycieczkowego na środku oceanu. Po wypłynięciu statku na wielkie wody jesteśmy świadkami makabrycznych i tajemniczych morderstw, które paraliżują załogę i pasażerów zamkniętych w śmiertelnej pułapce. Zadaniem gracza będzie rzecz jasna rozwiązanie zagadki zabójstw i przeżycie. Materiał z wczesnej wersji gry nie powala jakością, zwłaszcza jeśli zwrócimy uwagę na dość spartańską animację postaci. Cała nadzieja w fajnym klimacie. 

Źródło: http://www.allgamesbeta.com/2016/03/nightcry-for-pc-launches-this-spring.html

Tagi: galeria NightCry trailer