Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 29.02.2016 15:38
Deweloperska wersja HoloLens wystartuje z trzema grami. Nadciąga Conker! [Aktualizacja #1]
931V

Deweloperska wersja HoloLens wystartuje z trzema grami. Nadciąga Conker! [Aktualizacja #1]

Jak zapewniał nas w zeszłym tygodniu Alex Kipman - Microsoftowi nie spieszy się z dostarczeniem HoloLens do szerokiego grona odbiorców. Tymczasem ruszają zamówienia przedpremierowe na wersję deweloperską.

Na nią faktycznie raczej stać będzie jedynie twórców gier. Urządzenie kosztuje bowiem 3000$, co jest zawrotną sumą jak na gadżet. Wraz z HoloLensem deweloperzy otrzymają cały zestaw materiałów pomocniczych i dokumentację, która pozwoli w prosty sposób zapoznać się z technologią i ułatwi tworzenie aplikacji wykorzystujących rzeczywistość rozszerzoną.

Najciekawszy jest jednak fakt, że HoloLens, w wersji deweloperskiej, sprzedawany jest wraz z trzema dołączonymi grami wyprodukowanymi bezpośrednio przez Microsoft.

Są to:

  • Fragments
  • RoboRaid
  • Young Conker

Pierwsza z nich, to detektywistyczny dramat rozgrywający się w naszym salonie. Zagadkę rozwiązywać będziemy we własnym domowym zaciszu, gdzie zbierzemy potrzebne tropy i porozmawiamy z siedzącymi obok nas podejrzanymi.

RoboRaid to gra akcji, w której walczymy z nadciągającymi falami robotów.

Najciekawsza jest jednak obecność legendarnej maskotki Rare, czyli Conkera. Gra przygotowana jest przez Asobo Studios. Autorzy obiecują, że każdy z graczy przeżyje dzięki niej unikalne doświadczenie, bowiem świat gry zmieni się zależnie od wyglądu pomieszczenia, w którym będziemy się bawić.

[Aktualizacja #1]

Mamy wideo z Conkera. Jest okropne...

RIP Conker [ * ]

Źródło: http://www.allgamesbeta.com/2016/02/hololens-lauching-with-3-games-2-new.html

Tagi: ciekawe conker hololens Microsoft