Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 29.02.2016 11:30
To koniec PS Vita TV. Konsola nie będzie już dystrybuowana na terenie Japonii
1440V

To koniec PS Vita TV. Konsola nie będzie już dystrybuowana na terenie Japonii

Nigdy nie rozumiałem do kogo tak naprawdę skierowana jest Vita TV. Reszta graczy najwyraźniej też nie, bowiem Sony zaprzestaje dostarczania kolejnych egzemplarzy do japońskich sklepów.

I jest to praktycznie równoznaczne z zakończeniem produkcji. Egzemplarze, które można aktualnie znaleźć na półkach sklepowych w Japonii są ostatnimi i dotyczy to zarówno "gołej" konsoli, jak i zestawu z joypadem i kartą pamięci.

PlayStation Vita TV nie sprzedaje się dobrze nigdzie. W Kraju Kwitnącej Wiśni, jak podaje Media Create, do rąk użytkowników trafiło niecałe 190 tysięcy egzemplarzy. Są do dane za cały okres życia konsoli od dnia premiery - 14 listopada 2013 roku do stycznia 2016. Jest to liczba zatrważająco niska. Nic więc dziwnego, że ostatecznie podjęto decyzję o wstrzymaniu produkcji.

Urządzenie w swoich założeniach może i było relatywnie ciekawe. Głównym problemem był jednak fakt, że wielu twórców nie brało pod uwagę wsparcia dla joypadów i nie przystosowywało swoich gier pod tradycyjne kontrolery. W wyniku tego wiele tytułów pozostawało niekompatybilnych z Vitą TV.

Nie mamy pewności, czy ta decyzja będzie miała wpływ także na dystrybucję na rynkach zachodnich. Biorąc pod uwagę niską popularność tego urządzenia na całym świecie obawiamy się, że jest to jednak nieuniknione.

Źródło: http://www.dualshockers.com/2016/02/28/sony-ends-shipping-of-platstation-vita-tv-in-japan/

Tagi: ciekawe ps vita tv sony