Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.02.2016 20:02
Polacy z Jujubee szykują się do wielkiej prezentacji. Twórcy przygotowują grywalne demo Kursk!
1220V

Polacy z Jujubee szykują się do wielkiej prezentacji. Twórcy przygotowują grywalne demo Kursk!

Deweloperzy z Katowic przygotowują paradokumentalną grę przygodową, w której poznamy okoliczności zatonięcia rosyjskiego okrętu atomowego K-141 Kursk. Twórcy chcą zaprezentować tytuł szerokiej publiczności i przygotowują grywalne demo. 

Kursk zapowiada się na bardzo ciekawą opowieść, ponieważ deweloperzy przedstawią fabułę, która niemal w całości będzie oparta na faktach. Twórcy poinformowali, że pojawiają się na Gamescom 2016, gdzie zostanie zaprezentowane grywalne demo.

“Pokażemy grywalne demo KURSKA podczas targów Gamescom 2016. Wierzymy, że wydarzenie to będzie świetną okazją do przedstawienia postępów w produkcji przede wszystkim graczom i prasie. Naszym celem jest ukończenie prac nad KURSKIEM w ostatnim kwartale 2016 roku. Wszyscy zainteresowani grą będą mieli szansę ją zobaczyć i w nią zagrać w sierpniu w Kolonii na naszym stoisku w strefie dla graczy”

Tak o prezentacji wypowiedział się Michał Stępień, Prezes Zarządu Jujubee. Mnie cieszy, że autorzy nadal celują w premierę pod koniec roku, ponieważ twórczość może faktycznie w ciekawy sposób przemycić historię w grze. Jest to bez wątpienia ciekawy projekt, któremu warto się przyglądać.

Warto zaznaczyć, że Jujubee zamierza w Kolonii zaprezentować również drugi tytuł – Realpolitiks (PC) to strategia czasu rzeczywistego, w której gracze pokierują wybranym państwem:

"Główna mechanika i aspekty rozgrywki zawierają politykę wewnętrzną, ekonomię, dyplomację, unikalny system wydarzeń losowych, wojskowość, szpiegostwo i wciągające misje. Wyniki działań gracza i jego decyzje będą silnie uzależnione od wyborów moralnych dokonywanych podczas rozgrywki."

Twórcy z Katowic potwierdzili również, że pojawią się na konferencji Digital Dragons w Krakowie (16-17 Maja 2016) i podczas wydarzenia zainteresowani będą mogli porozmawiać z deweloperami o nadciągających projektach. 

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Gamescom 2016 Jujubee Kursk