Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 25.02.2016 12:24
Znamy nowe szczegóły o postaciach i systemie walki z Tales of Berseria
1540V

Znamy nowe szczegóły o postaciach i systemie walki z Tales of Berseria

Najnowsza odsłona serii Tales of, chociaż nie przejdzie gruntownej przebudowy, to z pewnością zapewni fanom cyklu wiele godzin dobrej zabawy. Znamy szczegóły.

Szczerze powiedziawszy pewna rewolucja przydałaby się serii Tales of. Niestety Berseria ponownie powstaje na starym silniku i wyjdzie także na poprzednią generację konsoli PlayStation, choć wersja na PS3 ominie zachód. Co prawda nie ma co liczyć zatem na oprawę graficzną godną ósmej generacji konsol, ale gra i tak prezentuje się nieźle, co możecie ocenić sami po nowych screenach z Berserii.

Poznaliśmy również trochę szczegółów na temat systemu walki oraz kolejnych postaci. Wśród obrazków znajdziemy Rokurou - szermierza zamienionego w demona, który próbuje nie poddać się potędze zła i nada podąża za swoimi przekonaniami oraz Eleanor - łowczynię tychże demonów należącą do pewnej religijnej organizacji.

Będzie to z pewnością ciekawy duet przeciwieństw, który dołączy do ekipy protagonistki Velvet.

Nowy system walki nosi nazwę Liberation-LMBS i pozwala graczom łączyć Combo Artes w bardziej dowolny sposób niż przedtem. Wszystkie specjale można podpiąć pod przyciski na padzie, które podczas walki łączymy dowolnie w sekwencjach po cztery. Jeżeli przeciągniemy dalej nasz atak, to kolejność uderzeń bohaterów rozpocznie się od nowa.

Oczywiście ważny element odgrywa tu specjalny pasek Soul Gauge, który ogranicza nie pozwoli nam łączyć Artes w nieskończoność. Dusze potrzebne do ładowania wskaźnika otrzymujemy nie tylko podczas ofensywy, ale również robiąc uniki. Będzie można jeszcze zbierać je na dwa inne sposoby, ale twórcy ujawnią je w późniejszym terminie. 

Każdy atak kosztuje punkty, a każda dusza warta jest ich 30. Dusze nie zużywają się w trakcie walki, ale zmieniają kolor na czerwony i odnawiają wraz z upływem czasu. Na początku walki zawsze posiadamy trzy, ale w pewnych sytuacjach będziemy mogli mieć minimalnie jedną, a maksymalnie zbierzemy 3.

Źródło: http://www.dualshockers.com/2016/02/24/tales-of-berseria-for-ps4-and-pc-gets-lovely-screenshots-showing-characters-and-combat/

Tagi: