Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.02.2016 20:03
Hakerzy zaatakowali Xbox Live. Grupa przestępcza przyznaje się do wyłączenia usługi
1988V

Hakerzy zaatakowali Xbox Live. Grupa przestępcza przyznaje się do wyłączenia usługi

Nie mamy najlepszych informacji do sympatyków Microsoftu. Grupa przyznała się do specjalnego atakowania Xbox Live. Hakerzy chcą w ten sposób zwrócić uwagę na pewien problem. 

Od kilku dni gracze na konsolach Microsoftu odczuwają czasami mniejsze, a czasami większe problemy na Xbox Live. Po godzinie 18:00 wspominaliśmy o kolejnych niedogodnościach z dostępem do amerykańskiej Sieci i nawet sam szef oddziału Xboksa – Phil Spencer – przeprosił graczy za brak dostępu do cyfrowych wersji produkcji.

Microsoft nie podał aktualnie źródła problemów, ale dziennikarze Newsweeka skontaktowali się z przedstawicielami New World Hackers. Ta grupa wcześniej przeprowadziła ataki na Donalda Trumpa oraz wyłączyła witryny związane z ISIS, a teraz NWH zajęło się Xbox Live:

„Zaatakowaliśmy Xbox, by zaprotestować. Duże firmy mają ogromne serwery, ale nie dbają o prawdziwą ochronę.”

New World Hackers przyznało się do wczorajszego ataku. Jest to podobno pokaz mocy, ale warto przypomnieć, że ten zespół w grudniu ubiegłego roku wyłączył wszystkie serwery BBC na kilka godzin. Był to podobno największy w historii DDoS.

Muszę jednak zaznaczyć, że aktualnie wszystkie usługi Microsoftu powinny działać bez zastrzeżeń. Amerykanie właśnie potwierdzili na Twitterze uporanie się z ostatnimi niedogodnościami. 

Źródło: http://europe.newsweek.com/xbox-live-down-hackers-offline-network-microsoft-hackers-429452

Tagi: atak ddos atak hakerów hakerzy Microsoft xbox 360 xbox live xbox one