Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.02.2016 20:32
Risk of Rain zmierza na PlayStation 4 i PlayStation Vita. Zobaczcie nowe materiały z gry
1301V

Risk of Rain zmierza na PlayStation 4 i PlayStation Vita. Zobaczcie nowe materiały z gry

Trend na indyczki trwa w najlepsze. Deweloperzy z Hopoo Games postanowili przenieść swój debiutancki projekt na konsole i w konsekwencji Risk of Rain trafi w niedalekiej przyszłości na PlayStation 4 i PlayStation Vitę.

Risk of Rain to platformówka przygotowana przez dwóch studentów z USA. Twórcy założyli studio Hopoo Games, a ta produkcja jest ich debiutanckim projektem. W tytule gracz wciela się w bohatera, który musi poradzić sobie na bardzo niebezpiecznej planecie.

Deweloperzy nie tracili czasu na wielowątkową fabułę oraz wybory moralne. W Risk of Rain najważniejszym elementem jest ciągła akcja i walka z przeciwnikami. Podczas przemierzania kolejnych lokacji należy rozwiązywać zagadki, unikać pułapek i rywalizować z napotkanymi bestiami.

Projekt wyróżnia się na tle konkurencji bardzo wysokim poziomem trudności, a ponadto podczas rozgrywki należy zwracać uwagę na upływający czas. Heros posiada zaledwie jedno życie, więc każdy kontakt z przeciwnikiem powoduje, że rozpoczynamy rozgrywkę od początku.

Edycja na konsole umożliwi rozgrywkę w kooperacji. Gra jeszcze w tym roku zadebiutuje na konsolach Japończyków i twórcy zapowiedzieli przygotowanie zmagań cross-platformowych.

 

Źródło: http://blog.us.playstation.com/2016/02/23/risk-of-rain-heading-to-ps4-ps-vita/

Tagi: Hopoo Games risk of rain zapowiedź