Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.02.2016 18:35
Ubisoft mierzy wysoko. Tom Clancy's The Division może stać się jednym z największych nowych IP w historii
1271V

Ubisoft mierzy wysoko. Tom Clancy's The Division może stać się jednym z największych nowych IP w historii

Stworzenie Tom Clancy's The Division kosztowało na pewno mnóstwo pieniędzy. Gra powstaje od kilku długich lat i Francuzi wierzą w siłę przygotowanej marki. Zdaniem dyrektora zarządzającego Ubisoftu produkcja może dołączyć do elitarnego grona. 

Tworzenie gier AAA to bardzo kosztowny interes. Tytuły wyglądają coraz to lepiej, mogą pochwalić się wielkimi światami, a ponadto twórcy obładowują pozycję najróżniejszymi dodatkami. Każdego dnia na świecie powstaje mnóstwo produkcji, ale niektóre wyróżniają się na tle innych.

John Parkes – dyrektor zarządzający z Ubisoftu – uważa, że Tom Clancy's The Division może dołączyć do grona największych nowych IP w historii. Gra ma rywalizować z Destiny, Watch Dogs oraz Assassin's Creed i już na początku zaoferować graczom wyjątkowe wrażenia i tym samym zarobić ogromną kasę.

„W związku z licznymi elementami – RPG, strzelanka, MMO, realistyczne umiejscowienie w pięknym odtworzonym Nowym Jorku, świetny otwarty świat, w którym możemy biegać w pojedynkę lub w zespole – The Division może stać się jedną z największych premier w historii nowych IP.”

Te słowa padły na spotkaniu z inwestorami, na którym zostało przedstawione ciekawe zestawienie. W trójce największych premier znajdują się aż dwie produkcje marki Francuzów.  

Oczywiście możemy być pewni, że Tom Clancy's The Division jest wieloletnim projektem. Nikt nie tworzy takich pozycji, by zakończyć cykl po pierwszym debiucie. Miejmy tylko nadzieję, że zespół odpowiedzialny za IP będzie pamiętać o niepowodzeniach asasynów… 

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/the-division-could-join-destiny-in-becoming-one-of/1100-6434931/

Tagi: Assassin's Creed destiny tom clancy's the division Ubisoft Watch Dogs