John Wick spotyka Maxa Payne’a? Gracze chwalą Blackwood
Twórcy Blackwood opublikowali nowy materiał z rozgrywki, który szybko zwrócił uwagę fanów gier akcji. Deweloperzy pokazali efektowne starcia oraz rozbudowany system personalizacji broni, a w komentarzach nie brakuje porównań do dwóch kultowych marek. Zdaniem wielu graczy produkcja wygląda niczym połączenie Johna Wicka z Maxem Paynem.
Najnowszy gameplay koncentruje się przede wszystkim na systemie walki oraz arsenału. Twórcy prezentują różne rodzaje broni palnej, możliwości ich modyfikowania oraz dynamiczne starcia, w których liczy się precyzja, szybkie reakcje i wykorzystywanie otoczenia. Materiał pokazuje, że deweloperzy stawiają na filmową akcję i widowiskowe pojedynki.
Akcja gry przenosi graczy do Nowego Jorku w 2012 roku. Główny bohater prowadzi za dnia sklep z filmami DVD, próbując wieść spokojne życie, jednak po zmroku zamienia się w bezwzględnego płatnego zabójcę wykonującego kolejne zlecenia. Właśnie to podwójne życie ma być jednym z najważniejszych elementów całej produkcji.
Blackwood łączy dynamiczną strzelankę TPP z elementami symulacji. Oprócz brutalnych misji gracze będą zarządzać swoim sklepem, urządzać mieszkanie i wchodzić w interakcje z mieszkańcami miasta. Gdy zapadnie zmrok, rozgrywka całkowicie zmieni charakter – pojawią się efektowne egzekucje, realistyczna walka wręcz oraz widowiskowe finiszery inspirowane kinem akcji.
Pod nowym materiałem dominują bardzo pozytywne komentarze. Gracze chwalą płynność animacji, klimat oraz sposób prowadzenia starć, a wielu z nich zwraca uwagę, że Blackwood przypomina współczesne połączenie Johna Wicka z Maxem Paynem.