Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.02.2016 17:32
Urządzenia mobilne już pod koniec 2017 roku mają wyprzedzić pod względem mocy PlayStation 4 i Xbox One
2020V

Urządzenia mobilne już pod koniec 2017 roku mają wyprzedzić pod względem mocy PlayStation 4 i Xbox One

W Amsterdamie trwa właśnie Casual Connect Europe, czyli wielka impreza, na której spotykają się twórcy oraz wydawcy gier. Na wydarzeniu odbyła się konferencja dotycząca gier mobilnych i podczas wydarzenia padły bardzo ciekawe słowa. Według niektórych specjalistów urządzenia mobilne w niedalekiej przyszłości przegonią konsole aktualnej generacji. 

Nizar Romdan jest przedstawicielem ARM, czyli brytyjskiej firmy specjalizującej się w tworzeniu procesorów do urządzeń mobilnych. Jego korporacja zajmuje się projektowaniem podzespołów do wielu najmocniejszych smartfonów oraz tabletów.

W trakcie Casual Connect Europe Romdan powiedział, że już w przyszłym roku będziemy świadkami sporego wydarzenia – urządzenia mobilne mają wyprzedzić konsole aktualnej generacji:

„Urządzenia mobilne wyprzedzą PlayStation 4 i Xboksa One pod względem mocy pod koniec 2017 roku.”

Następnie Nizar wyjaśnił, że już teraz najmocniejsze sprzęty pobiły PlayStation 3 i Xboksa 360, a kolejnym krokiem jest wyprzedzenie pod względem mocy następnych konsol.  Co ciekawe jego zdaniem wkrótce mobilna wirtualna rzeczywistość pokaże prawdziwy pazur:

„Naszym zdaniem mobilne VR jest przykładem, dzięki któremu możemy zaprezentować potencjał urządzeń dla hardcorowych graczy. Pierwszy raz urządzenia mobilne są na równi z PC i konsolami pod względem doświadczenia. Jedynie problemem są baterie, ale sama przyjemność z rozgrywki jest identyczna. To może być kluczowy element dla gier mobilnych.”

Nie do końca mogę zgodzić się z powyższą tezą, ale chętnie zerknę pod koniec przyszłego roku na produkcje na telefony. Mam jednak spore wrażenie, że nic nie zastąpi dużego telewizora, kontrolera w łapie i ekskluzywnego tytułu od Sony oraz Microsoftu.  

Źródło: http://wccftech.com/arm-mobile-hardware-overtake-ps4xb1-power-late-2017/

Tagi: arm playstation 4 smartfony Xbox One