Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.02.2016 17:02
Bethesda przygotowuje się do zapowiedzi Fallout 3 Remake? Niemcy przedstawiają teorię
1036V

Bethesda przygotowuje się do zapowiedzi Fallout 3 Remake? Niemcy przedstawiają teorię

Gracze od listopada ubiegłego roku zapoznają się z Fallout 4. Wczoraj Bethesda przedstawiła szczegóły Przepustki Sezonowej, ale bardzo możliwe, że nie jest to jedyna opcja, by jeszcze w tym roku pobiegać po postapokaliptycznym świecie. W Sieci pojawiła się teoria, według której nadciąga odpicowana wersja Fallout 3

Nikogo nie powinno dziwić, że Fallout 3 był zakazany w Niemczech od 2009 roku. Gracze w tym kraju mogli zapoznać się wyłącznie z ocenzurowaną wersją, ale Bethesda postanowiła to zmienić. Firma wysłała wniosek do departamentu zajmującego się wyłapywaniem szkodliwych treści w produkcjach i poprosiła o wycofanie zakazu. Taka sytuacja może mieć miejsce po 10 latach od premiery, ale w przypadku trzeciego Fallouta postanowiono zrobić wyjątek. W konsekwencji pozycja w najbliższym czasie będzie ogólnodostępna dla wszystkich Niemców.

W oficjalnym komunikacie czytamy o zmianach w perspektywie szkodliwych treści:

„W przypadku Fallout 3 wniosek o zakaz został usunięty po zaledwie 7 latach od wydania rozporządzenia. Rada na posiedzeniu, które odbyło się 4 lutego, zadecydowała usunąć grę z zakazanej listy, ponieważ przedstawione treści nie są szkodliwe w dzisiejszej perspektywie dla młodzieży.”

Ta sytuacja zaskakuje, ponieważ deweloperzy walczyli o tytuł, który swoje najlepsze lata ma już dawno za sobą. Właśnie z tego powodu IGN Germany spekuluje, że Bethesda w niedalekiej przyszłości zaprezentuje Fallout 3 Remake. Odpicowana wersja projektu będzie mogła teraz bez problemu zadebiutować również w Niemczech.

Bethesda oczywiście nie zamierza komentować plotek, ale korporacja zapowiedziała, że „w przeciągu kilku następnych tygodni” zostanie opublikowane oświadczenie dotyczące skreślenia Fallout 3 z listy zakazanych gier w Niemczech.

Skusilibyście się na taki kotlecik? 

Źródło: http://gamingbolt.com/fallout-3-could-be-getting-hd-remake-on-ps4-and-xbox-one

Tagi: Bethesda fallout 3 Plotka