Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.02.2016 13:29
Wybitny wynik Call of Duty: Black Ops III. Activision chwali się liczbami i zapowiada produkcję Infinity Ward
1014V

Wybitny wynik Call of Duty: Black Ops III. Activision chwali się liczbami i zapowiada produkcję Infinity Ward

Sympatycy uniwersum Call of Duty mogą mieć pewność, że przez najbliższe lata będziemy systematycznie karmieni kolejnymi odsłonami. Najnowsza odsłona zaliczyła rekordowe wyniki i dzięki temu Activision z dumą spogląda w przyszłość. Firma jednoznacznie potwierdziła, że nadchodząca część jest przygotowywana przez magików z Infinity Ward.

Prezes i dyrektor finansowy Activision – Eric Hirshberg – potwierdził, że Call of Duty: Black Ops III przekroczyło oczekiwania firmy we wszystkich zakresach – sprzedaż pudełkowa, cyfrowa, małe płatności, czy też przepustkę sezonową. W każdym miejscu tytuł cieszył się ogromną popularnością.

Dzięki temu gra zaliczyła najlepszy start w branży rozrywkowej w 2015 roku. Tytuł poprawił nawet wynik otwarcia Star Wars: Przebudzenie Mocy! Treyarch przygotowało produkcję, która była najlepiej sprzedającą się pozycją na całym świecie.

Seria Call of Duty od początku istnienia przekroczyła sprzedaż 250 milionów pudełek na całym świecie i dzięki temu zarobiono ponad 150 miliardów dolarów (ze sprzedaży gier oraz dodatków).

Możemy mieć jednocześnie pewność, że kolejne dzieło przygotowuje od dłuższego czasu Infinity Ward. Studio odpowiedzialne za Ghosts oraz Modern Warfare zaprezentuje swoje dzieło w niedalekiej przyszłości, a premiera odbędzie się oczywiście pod koniec roku. Aktualnie Hirshberg nie chciał zdradzić nic na temat przyszłej odsłony, jedynie wspomniał o „innowacyjności”:

„W czwartym kwartale będziemy mieć nową, innowacyjną odsłonę Call of Duty od naszego nagradzanego studia Infinity Ward, twórców serii Modern Warfare.”

Źródło: http://www.videogamer.com/ps4/call_of_duty_black_ops_3/news/black_ops_3_launch_was_bigger_than_star_wars_the_force_awakens_boasts_activision.html

Tagi: Activision Call of Duty: Black Ops III Infinity Ward Treyarch