Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 12.02.2016 08:02
Czy Dead Island Retro Revenge ma być ratunkiem po klapie z Dead Island 2?
1228V

Czy Dead Island Retro Revenge ma być ratunkiem po klapie z Dead Island 2?

Deep Silver nie idzie ostatnio zbyt dobrze. Firma zawiesiła powstawanie Dead Island 2, nad którym pracował zespół Yager Development. Teraz wygląda na to, że Deep Silver ma zamiar szybko przygotować na ten rok "zapchajdziurę", która wypełni lukę wydawniczą.

Skąd taki wniosek? Na stronie australijskiego urzędu klasyfikującego zawartość gier (odpowiednik PEGI i ESRB) pojawił się nowy wpis dotyczący Dead Island Retro Revenge. To pierwszy raz, kiedy słyszymy o grze z takim tytułem. Produkcja ma być przeznaczona tylko dla dorosłych graczy i została stworzony przez kanadyjskie studio Empty Clip Studios. Gra jest wg opisu multiplatformowa.

Niestety całkiem możliwe, że Dead Island Retro Revenge okaże się tytułem przeznaczonym na smartfony. Empty Clip Studios tworzyło przez ostatnie lata projekty na sprzęt mobilny.

Nie wiadomo cały czas, co dalej z sequelem Dead Island. Deep Silver podkreślało, że zamierza stworzyć kontynuację tej marki, ale już bez udziału studia Yager, które przez 3 lata próbowało stworzyć Dead Island 2.

Źródło: http://www.classification.gov.au/Pages/View.aspx?sid=sbxEA3IdVg9oUgKCETlgUg%253d%253d&ncdctx=Uiq5ckja%252fCbySsH5DqySk5ktZgZGXGq%2bZz7In8oQ%252f%2b3OK1yJHT19wIGD%2bONDt4Ex

Tagi: