Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.02.2016 18:17
Watch Dogs 2 na horyzoncie. Ubisoft przedstawia raport finansowy i zapowiada produkcje
1644V

Watch Dogs 2 na horyzoncie. Ubisoft przedstawia raport finansowy i zapowiada produkcje

Znajdą się chętni na kolejną opowieść hakera od Ubisoftu? Firma właśnie potwierdziła, że Watch Dogs 2 nadciąga. Jednocześnie możemy spojrzeć na nowy raport finansowy, w którym zostały zawarte ciekawe informacje. Francuzi sprzedają coraz to więcej gier na PlayStation 4. 

Zacznijmy od hakera. Ubisoft potwierdził premierę Watch Dogs 2 i gra zadebiutuje do 31 marca 2017 roku. Jest to standardowa zagrywka, ponieważ tytuł jest datowany na nadchodzący rok obrotowy, który właśnie kończy się w wyznaczonym terminie (1 kwietnia 2016 roku do 31 marca 2017 roku). W tym czasie otrzymamy od Francuzów następujące gry:

  • Watch Dogs 2
  • For Honor
  • South Park: The Fractured But Whole
  • Ghost Recon: Wildlands
  • „Nową markę AAA”

Jak widać korporacja ma w zanadrzu jeszcze mały sekrecik, który zostanie pewnie zaprezentowany na E3 2016.

W raporcie finansowym możemy dostrzec ciekawą sytuację – Ubisoft sprzedaje coraz to więcej gier na PlayStation 4. Pewnie jest to spowodowane ostatnimi premierami (Syndicate otrzymał dodatkową zawartość na platformie Sony).

Otrzymaliśmy również kilka ciekawych liczb i twórcy serii o Asasynach na pewno nie narzekają. W trzecim kwartale 2015 roku (koniec 31 grudnia) firma wygenerowała dochód na poziomie ponad 561 mln euro. Coraz to większa część zysków pochodzi z cyfrowej dystrybucji – ponad 207 mln euro to 27% wszystkich profitów wygenerowanych przez korporację. W ubiegłym roku było to 21,2%. 

Tagi: