Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.02.2016 19:29
Twórcy FireWatch nie potrafią okiełznać PlayStation 4, więc proszą o pomoc Sony
1351V

Twórcy FireWatch nie potrafią okiełznać PlayStation 4, więc proszą o pomoc Sony

Firewatch dzisiaj debiutuje na dwóch platformach i gra zbiera pozytywne opinie. Musicie jednak wiedzieć, że edycja na sprzęt Sony boryka się z pewnymi problemami. Twórcy nie potrafią poradzić sobie z niedogodnościami, więc proszą o pomoc Japończyków. 

Pierwsi gracze informują o sporych problemach z Firewatch na PlayStation 4. Gra podobno boryka się z problemami płynności animacji, przez które trudno czerpać pełną przyjemność z przygotowanej opowieści. Liczba klatek na sekundę w edycji na sprzęt Sony potrafi spaść poniżej 20.

Twórcy na szczęście nie zamierzają chować głów w piasek. Na forum NeoGAF poinformowali, że znają problem i zamierzają go rozwiązać. Co ciekawe – studio nie potrafi zająć się tymi niedogodnościami na własną rękę i z problemem walczą w sumie 3 firmy: Sony, inżynierowie Unity oraz oczywiście Santo Campo:

„Jest to trudne, ponieważ naprawdę wymaga współpracy wszystkich trzech partnerów. To nie jest coś, co możemy wykonać na własną rękę, w przeciwieństwie do błędów w grze, ale na pewno będziemy kontynuować pracę nad wszystkimi platformami i zajmiemy się wszystkimi niezbędnymi poprawkami.”

W tej sytuacji jeśli zamierzacie zapoznać się z tytułem na PS4, to pamiętajcie o tym problemie. 

Źródło: http://gamingbolt.com/firewatch-developer-is-working-with-sony-to-optimize-the-ps4-versions-performance

Tagi: firewatch PlayStation 4 problemy santo campo Sony