Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 09.02.2016 10:06
Pecetowe The Division zacofane przez konsole? Ubisoft zaprzecza
1353V

Pecetowe The Division zacofane przez konsole? Ubisoft zaprzecza

Parę dni temu po internecie zaczęła rozprzestrzeniać się informacja, która mówiła, że pecetowa wersja The Division ma zaniżoną oprawę graficzną ze względu na obecność gry na konsolach.

Wieści te miały pochodzić od anonimowego źródła z wewnątrz firmy. Cytowany informator twierdził, że studio nie może zbytnio odsuwać jakościowo konsolowej wersji od pecetowej, ponieważ byłoby to nie w porządku. Ubisoft postanowił wypowiedzieć się w tej sprawie oficjalnie.

Naszą uwagę zwrócił fakt, że komentarz jednego z członków zespołu deweloperskiego został przez niektórych graczy ze społeczności zinterpretowany tak, jakbyśmy ograniczali wersję pecetową, co jest po prostu nieprawdą. Wersja PC od samego początku powstawała oddzielnie i jesteśmy pewni, że gracze docenią jej jakość i zawartość. Naszą opinię potwierdzają informacje zwrotne, jakie otrzymaliśmy po zakończeniu beta testów.

To może, równie dobrze, być zwykła PRowa gadka, jednak mimo wszystko istnieje spora szansa, że wspomniane zdanie zostało po prostu wyrwane z kontekstu. Faktem jest, że pecetowe wersje gier nie mogą aż tak bardzo odstawać od aktualnej generacji konsol, co nie zmienia jednak tego, że nikt specjalnie nie zaniżałby w dużym stopniu oprawy graficznej, by to osiągnąć.

 

Źródło: http://www.pcgamer.com/ubisoft-denies-the-division-on-pc-held-back-by-consoles/

Tagi: ciekawe tom clancy's the division Ubisoft