Sklepy próbują zmienić decyzję PlayStation. Petycję podpisało ponad 40 tysięcy fanów!
Gracze rozpoczęli bojkot, a sklepy próbują zmienić decyzję graczy. Najpopularniejszą petycję podpisało już ponad 40 tysięcy graczy.
Społeczność PlayStation wciąż nie potrafi zrozumieć decyzji Sony o zakończeniu produkcji gier na płytach od stycznia 2028 roku. Gracze rozpoczęli już bojkot PlayStation Plus, masowo krytykują firmę w mediach społecznościowych, a teraz do walki o fizyczne wydania dołączają również sklepy. Powstała petycja, która ma przekonać PlayStation do zmiany zdania.
Największą inicjatywę przygotował kanadyjski sklep PNP Games, który wystartował z petycją na Change.org. Dokument szybko zaczął zyskiwać popularność i podpisało go już ponad 40 tysięcy graczy. To pokazuje, że choć cyfrowa dystrybucja dominuje na rynku, nadal istnieje bardzo duża grupa klientów, która chce kupować pudełkowe wydania i realnie posiadać swoje gry.
LINK: https://t.co/yRgvA6hXVO
— Endymion (@EndymionYT) July 3, 2026
Gracze obawiają się, że decyzja Sony to początek końca fizycznych kolekcji na konsolach. Jeśli PS6 faktycznie zadebiutuje bez napędu, a podobną drogą pójdzie Xbox Project Helix, rynek używanych gier, pożyczanie produkcji znajomym i klasyczne kolekcjonowanie mogą zostać brutalnie ograniczone. Dla sklepów oznacza to natomiast utratę ważnej części biznesu.
Problem w tym, że przekonanie Sony do zmiany planów może być wyjątkowo trudne. Według austriackiego nadawcy ORF fabryka Sony DADC w Thalgau już przygotowuje się do nowych zadań. PlayStation odpowiada obecnie za około połowę wolumenu zakładu, ale nowe zamówienia mają stanowić tylko część tej produkcji, a w 2028 roku mowa już o około 10% całego wolumenu.
Petycja pokazuje skalę sprzeciwu, ale trudno powiedzieć, czy będzie w stanie realnie wpłynąć na plany PlayStation. Gracze i sklepy próbują walczyć o fizyczne wydania, lecz Sony najwyraźniej już dawno rozpoczęło przygotowania do cyfrowej przyszłości.